युरोपमै सबैभन्दा बढी कोरोना संक्रमित इटलीमा, झण्डै एक दर्जन शहर ‘उच्च निगरानीमा’

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ फेब्रुअरी, २०२०
रोम । युरोपमा हालसम्म सबैभन्दा बढी कोरोना भाइरस (कोभिड १९) बाट संक्रमितहरुको संख्या इटलीमा देखिएको छ । सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएअनुसार इटलीमा अहिलेसम्म कोरोना भाइरसका कारण २ जनाको ज्यान गएको छ भने करिब १ सयमा नयाँ संक्रमण देखिएको छ । कोरोनाको संक्रमण देखिएपछि त्यसको नियन्त्रणका लागि सरकारले विशेष सावधानी अपनाउन सर्वसाधारणलाई आग्रह गरेको छ ।

यस्तै सरकारले इटलीका भेनेटो, लोम्बार्डीलगायतका एकदर्जन शहरहरुका सर्वसाधारणलाई घर बाहिर ननिस्कन भनेका छन् । ती शहरहरुमा विद्यालय, हवाई सेवा, सार्वजनिक बसलगायतका सेवाहरु तत्कालका लागि बन्द गरिएको छ । गएराति प्रधानमन्त्री जुजेपे कोन्टेले आपत्‌कालीन योजना घोषणा सार्वजनिक गर्दै उत्तरी इटलीका एक दर्जन शहरहरुलाई उच्च निगरानीमा राखेको घोषणा गरेका हुन् ।

प्रधानमन्त्रीले नागरिकहरुलाई शहर छाड्न र प्रवेश गर्न निषेश गरेको घोषणा गरेका छन् । अत्यावश्यक अवस्थामा भने स्थानीय प्रशासनसँग अनुमति लिएर बाहिर जान सकिने बताइएको छ । यसका कारण त्यस क्षेत्रमा रहेका करिब ५० हजार मानिसहरुले तत्काल घरभित्रै बस्नुपर्ने अवस्था सिर्जना भएको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यम बिबिसीले जनाएको छ । ती क्षेत्रका विद्यालय, क्याम्पसलगायत पनि बन्द गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पुर्ननिर्माण प्राधिकरणका प्राविधिकले दिए सरकारलाई १ हप्ते अल्टिमेटम पुर्ननिर्माण प्राधिकरणका प्राविधिकले दिए सरकारलाई १ हप्ते अल्टिमेटम

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०१७ काठमाडौं । सरकारले एक हप्ताभित्र आफ्ना...

क्यानडा र अमेरिकाको सिमाना थप एक महिनाका लागि बन्द क्यानडा र अमेरिकाको सिमाना थप एक महिनाका लागि बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ मे, २०२०टोरन्टो । क्यानडा र अमेरिकाले दुईदेशबीचको सीमा...

हुम्लाको खर्पुनाथ गाउँपालिका उपाध्यक्षको शव २२ दिनपछि भेटियो, अरु ११ अझै वेपत्ता हुम्लाको खर्पुनाथ गाउँपालिका उपाध्यक्षको शव २२ दिनपछि भेटियो, अरु ११ अझै वेपत्ता

२०७६ आश्विन २० गते सोमबार

१० जुलाई, २०१९ काठमाडौं । जीप दुर्घटनामा परी विगत...

Top