तीर्थयात्रा गएका ६ नेपालीको भारतमा भएको बस दुर्घटनामा मृत्यु, २० घाइते

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२०, फेब्रुअरी, २०२०
नयाँदिल्ली । दक्षिणी भारतको तामिलनाडु राज्यमा आज बिहान एउटा यात्रुबाहक बस विपरित दिशाबाट आइरहेको अर्को बससँग ठोक्किँदा ६ जना नेपाली तीर्थयात्रुको ज्यान गएको छ । सुनसरीको दुबहीबाट ३२ जना यात्रु लिएर राजस्थानका लागि गएको सो बस स्थानीय कन्याकुमारीबाट अघि बढ्ने क्रममा सालिम बेङ्गालुरु सडकखण्डको घुम्तीमा दुर्घटनामा परेको हो । भारतीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार दुर्घटनामा ज्यान गुमाउने नेपालीहरुमा २ जना महिला र अरु ४ जना पुरुष रहेका छन् ।

सो घटनामा घाइते भएका अरु २० जनाको स्थानीय अस्पतालमा उपचार भै रहेको बाइएको छ । दुर्घटनामा पूर्वी नेपालको सुनसरी घर भएका ४६ वर्षका वीरबहादुर राई, ५० वर्षका थर उल्लेख नभएका टिकाराम, ५३ वर्षका गोपाल तामाङ्ग, ५० वर्षकी थर उल्लेख नभएकी बोधिनी नामकी महिला रहेकी छन् । यस्तै ५० वर्षका बल्कारी चौधरी र ५५ वर्षका विष्णु थांगेलको पनि दुर्घटनामा ज्यान गएको छ । गोपाल तामाङ्गको उपचारको लागि अस्पताल पु-याउने क्रममा ज्यान गएको बताइएको छ ।

नेपाली यात्रुहरु ३५ दिने तीर्थयात्रका लागि भारतका विभिन्न तिर्थस्थल गएका थिए । घुम्तीमा बस दाहिनेतर्फ मोड्ने क्रममा विपरित दिशाबाट आएको बससँग नेपाली यात्रु सवार बस ठोक्किएको थियो । सो बसमा दुईजना चालक रहेको बताइएको छ । भारतको तामिलनाडुमा आज मात्रै ३ फरकफरक स्थानमा बस दुर्घटना भएका छन् । जसमा २८ जनाले ज्यान गुमाएका छन् ती मध्ये ६ जना नेपालीहरु रहेका छन् । नेपाल र भारतका अधिकांश हिन्दु तीर्थस्थलहरुमा दुबैदेशका धार्मिक पर्यटकहरु वर्षेनी हजारौंको संख्यामा आउने जाने गर्दछन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जर्मन चान्सलर ओलाफलगायतको उच्चस्तरीय टोली भारत आउँदै जर्मन चान्सलर ओलाफलगायतको उच्चस्तरीय टोली भारत आउँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ फेब्रुअरी, २०२३नयाँदिल्ली । जर्मन चान्सलर ओलाफ स्कोल्जल यही...

दुबईबाट आइपुगे १६९ नेपाली, विमानस्थलबाट सिधै ‘होल्डिङ्ग सेन्टर’ पु-याईयो दुबईबाट आइपुगे १६९ नेपाली, विमानस्थलबाट सिधै ‘होल्डिङ्ग सेन्टर’ पु-याईयो

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०५ जुन, २०२०काठमाडौं । संयुक्त अरव इमिरेट्सको सार्जाबाट नेपालका...

सुनसरीमा गाडी र माइक्रो ठोक्किँदा ४ को मृत्यु, १३ घाइते सुनसरीमा गाडी र माइक्रो ठोक्किँदा ४ को मृत्यु, १३ घाइते

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ फेबुअरी, २०२० इनरुवा । पूर्वी नेपालको सुनसरीमा आज...

काठमाडौंको कालोपुलमा श्रीमानले श्रीमतीमाथि तेजाव आक्रमण, आक्रमणकारी पक्राउ काठमाडौंको कालोपुलमा श्रीमानले श्रीमतीमाथि तेजाव आक्रमण, आक्रमणकारी पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मे, २०१९ काठमाडौं । काठमाडौंको कालोपुलमा श्रीमानले श्रीमतीको...

Top