७० करोड कमिसन सम्बन्धी विवादास्पद अडियो सार्वजनिक भएपछि सञ्चारमन्त्रीले दिए राजीनामा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२० फेब्रअरी, २०२०
काठमाडौं । स्वदेशमै राहदानी छाप्नका लागि सेक्युरिटी प्रेस खरिद गर्ने विषयमा ७० करोड रुपैयाँ कमिसन मागेको एक विवादस्पद अडियो सार्वजनिक भएपछि सञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाले आज पदबाट राजीनामा दिएका छन् । हिजो राति हाम्राकुरा डटकमका प्रधानसम्पादक अजयबाबु सिवाकोटीको बाइलाइनमा सो अनलाईनमा सञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोले स्वीट्जरल्याण्डको एक कम्पनीका नेपाली एजेन्टसँग ७० करोड रकम डिल गर्न आग्रह गर्दै निजामी कर्मचारीलाई अपशब्द प्रयोग गर्दै गाली गरेको अडियो सार्वजनिक भएपछि उनको चौतर्फी आलोचना भएको थियो ।

यही विषयमा प्रतिपक्षी नेपाली काँग्रेसले संसदको बैठक समेत अवरुद्ध गर्दै तत्काल उनलाई बर्खास्त गर्न माग गरेको थियो । चौतर्फी आलोचना खेप्न नसकेपछि मन्त्री बास्कोटाले आज दिउँसो प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली समक्ष राजीनामापत्र बुझाएका हुन् । सञ्चारमन्त्री भएदेखि नै बास्कोटा पटक पटक विवादमा फस्दै आएका थिए । उनी पछिल्लो समयमा मिडियाप्रति निक्कै आक्रामक समेत देखिएका थिए ।

आफूले गरेका सबै कुरा ठिक र मिडिया नै नेगेटिभ हो भन्ने मनशाय पालेका बास्कोटाले मन्त्रीभएलगत्तै नेपाल टेलिभिजनमा अन्र्तवार्ताका क्रममा प्रश्न सोधेकै कारण प्रस्तोता राजु थापालाई टेलिभिजनबाट हटाई कार्यक्रम नै बन्द गराई दिएका थिए । उनले राजीनामा दिएपछि अर्थ मन्त्री युवराज खतिवडालाई सञ्चारमन्त्रालयको समेत जिम्मेवारी दिइएको छ ।

निवर्तमान सञ्चारमन्त्री बाँस्कोटाले आफ्नाबारे विभिन्न खाले टिका टिप्पणी आएपछि आफूले नैतिकताको आधारमा राजीनामा दिएको बताएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
डिसेम्बर २६ मा लाग्ने सूर्यग्रहणको अवधि २ घण्टा ४९ मिनेट रहने डिसेम्बर २६ मा लाग्ने सूर्यग्रहणको अवधि २ घण्टा ४९ मिनेट रहने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । आगमी डिसेम्बर अर्थात् पुस...

स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी  मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२०बार्सिलोना । स्पेनमा पछिल्ला दिनहरुमा भयाबह बन्दै...

न्युजिल्याण्डमा पनि आपत्कालको घोषणा : एक महिना सिँगो देश ‘लकडाउन’ न्युजिल्याण्डमा पनि आपत्कालको घोषणा : एक महिना सिँगो देश ‘लकडाउन’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मार्च, २०२०विलिङ्गटन । न्युजिल्याण्डमा पनि कोरोनाको संक्रमण चुलिँदै...

जेलमा भएको झडपमा परी भेनेजुयलामा ४७ कैदीको मृत्यु, दर्जनौं घाइते जेलमा भएको झडपमा परी भेनेजुयलामा ४७ कैदीको मृत्यु, दर्जनौं घाइते

२०७६ फाल्गुन २२ गते बिहिबार

०३ मे, २०२०काराकास । भेनेजुयलाको पश्चिमी क्षेत्रमा रहेको एउटा...

Top