चीनमा कोरोना कहर : फेब्रुअरी १८ सम्म १८६८ जनाले ज्यान गुमाए

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन ६ गते मंगलबार


१८ फेब्रुअरी, २०२०

बेइजिङ्ग । विश्वव्यापी रुपमा प्रभाव छाडेको कोरोना भाइरसका कारण चीनमा आज (१८ फेब्रुअरी, २०२०) सम्म १ हजार ८ सय ६८ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । चीनको एक अस्पतालका निर्देशक नै कोरोनाको संक्रमणबाट ज्यान गुमाउन पुगेका छन् ।

चीनमा हालसम्म ७ जना स्वास्थ्यकर्मीले कोरोनाको कारण ज्यान गुमाईसकेका छन् । चिनियाँ स्वास्थ्य संगठनका अनुसार चीनमा हालसम्म यो रोगका कारण ७२ हजार ४ सय ३६ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । कोरोना संक्रमणका कारण पछिल्लो एक साता यता चीनमा दैनिक सरदर १ सय जनाले ज्यान गुमाईरहेका छन् ।

यद्यपि चिनियाँ स्वास्थ्य अधिकारीहरुले रोगका नयाँ विरामीहरु देखिने क्रम भने ह्वात्तै घटेको जनाएका छन् । कोरोना भाइरसको उद्गम थलोको रुपमा रहेको हुबेई प्रान्तमा मात्र हालसम्म ५८ हजार १८२ जनामा संक्रमण देखिएको छ । हुबेइ प्रान्त कोरोनाको कारण निक्कै प्रभावित बनेको छ ।

जहाँका करोडौं मानिसहरुलाई सरकारले घरबाहिर ननिस्कन आदेश जारी गरेको छ । जहाँ एक महिनादेखि सडकमा अत्यावश्यक बाहेकका गाडीहरु गुडेका छैनन् भने हवाई सेवा समेत बन्द छ यस्तै विद्यालय, सरकारी कार्यालयलगायतका सार्वजनिक क्षेत्र अनिश्चितकालका लागि स्थगित गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विश्वमा सबैभन्दा शान्तिपूर्ण देश आइसल्याण्ड : नेपाल ७३ औं नम्बरमा (सूचीसहित) विश्वमा सबैभन्दा शान्तिपूर्ण देश आइसल्याण्ड : नेपाल ७३ औं नम्बरमा (सूचीसहित)

२०७७ जेठ ३० गते शुक्रबार

१२ जुन, २०२०प्रतीक लामिछाने, लिंकरोभर बेल्जियम । विश्वमा सबैभन्दा...

बेलायतमा पार्कबाटै हराईन् नेपाली बृद्द महिला, खोजि गरिदिन परिवारको याचना बेलायतमा पार्कबाटै हराईन् नेपाली बृद्द महिला, खोजि गरिदिन परिवारको याचना

२०७७ बैशाख २९ गते सोमबार

११ मे, २०२०वेस्टह्याम । कोरोना संक्रमणबाट ग्रस्त बनेको पूर्वयुरोपेली...

बेलायत, माल्टा र आयरल्याण्डबाट नेपालमा लगाइएको उडान प्रतिबन्ध हट्यो, सशर्त यात्रा गर्न अनुमति (विज्ञप्तिसहित) बेलायत, माल्टा र आयरल्याण्डबाट नेपालमा लगाइएको उडान प्रतिबन्ध हट्यो, सशर्त यात्रा गर्न अनुमति (विज्ञप्तिसहित)

२०७७ माघ १५ गते बिहिबार

२८ जनवरी, २०२१वेस्टह्याम, लण्डन । कोरोना संक्रमण रोक्न भन्दै...

अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा शक्तिशाली भूकम्प अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा शक्तिशाली भूकम्प

२०७६ असार २० गते शुक्रबार

०५ जुलाई, २०१९क्यालिफोर्निया । अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा गएराति गएको भूकम्पले...

Top