१७५ जनाको जम्बो टोली लिएर उड्यो चीनबाट राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमान, ६ जना उतै रोकिए

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ फेब्रुअरी, २०२०
काठमाडौं । अन्तत: २४ दिनपछि चीनमा रोकिएका नेपालीहरु नेपाल फर्केका छन् । राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमानमार्फत् करिब एक घण्टा अघि उनीहरु काठमाडौं फर्केका हुन् । यसरी फर्कने नेपालीहरुमा १ सय ७५ जना नेपालीहरु रहेका छन् । कुल १ सय ८५ जना नेपालीले उद्दारका लागि चीनस्थित नेपाली दुतावासलाई आग्रह गरेको भएपनि ६ जनाको शरीरमा तापक्रम बढी देखिएपछि उनीहरु विमानस्थलमै रोकिएका छन् ।

उनीहरुलाई चिनियाँ टोलीले निगरानीमा राख्ने जनाइएको छ । यस्तै ४ जना भने आफूखुसी नै चीनमा बस्न राजी भएपनि १ सय ७५ जनाको टिम लिएर नेपाल बायुसेवा निगमको विमाग काठमाडौंका लागि उडेको हो । आज दिउँसो ४ बजे कठामाडौं विमानस्थलबाट उडेको सो विमान भोलि बिहान ४ बजे काठमाडौंको त्रिभुवन विमानस्थलमा अवतरण गर्नेछ । यसअघि दिउँसो ३ बजे विमान काठमाडौंबाट उड्ने तयारी भएपनि केही प्राविधिक कारणले १ घण्टा ढिला भएको थियो ।

चीनका विभिन्न शहरमा जम्मा भएका नेपालीहरुलाई दुतावासको पहलमा बसमा राखेर विमानस्थलमा ल्याइएको थियो । उनीहरुलाई भक्तपुरको खरिपाटीस्थित विद्युत् प्राधिकरणको तालिम केन्द्रको भवनमा राखिने छ भने विमानका चालकसहित सहित अन्य सदस्यलाई भने चाँगुनारायण नगरपालिकामा रहेको खानेपानी तालिम केन्द्रमा राखिनेछ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
डब्ल्यूएचओले भन्यो : ‘युद्दग्रस्त मुलुकमा फैलिएको कोरोना भयाबह बन्न सक्छ’ डब्ल्यूएचओले भन्यो : ‘युद्दग्रस्त मुलुकमा फैलिएको कोरोना भयाबह बन्न सक्छ’

२०७६ माघ २२ गते बुधबार

०२ मे, २०२०सुडान । अफ्रिकी महादेश तथा केही युद्दग्रस्त...

२४ घण्टामा थपिए १ हजार ३५९ कोरोना संक्रमित २४ घण्टामा थपिए १ हजार ३५९ कोरोना संक्रमित

२०७६ चैत्र २७ गते बिहिबार

०४ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर १...

तरकारी नष्ट गरिएको घटनाप्रति कृषि मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण, निर्वाधरुपमा विक्री वितरण गर्न आग्रह तरकारी नष्ट गरिएको घटनाप्रति कृषि मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण, निर्वाधरुपमा विक्री वितरण गर्न आग्रह

२०७६ पुष २१ गते सोमबार

०१ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोनाको बहानामा देशका विभिन्न जिल्लामा...

‘कोरोनाको दबाई’ खोज्दै पुराना गायक–गायिकाद्वय कार्की र आले ‘कोरोनाको दबाई’ खोज्दै पुराना गायक–गायिकाद्वय कार्की र आले

२०७७ आश्विन २० गते मंगलबार

१० जुन, २०२०काठमाडौं । विश्वव्यापी महामारी बनेको कोरोना भाइरसको...

Top