राष्ट्रियध्वजाबाहक विमानले ल्याउँदै चीनमा रहेका विद्यार्थीलाई, फागुन ३ मा काठमाडौं आइपुग्ने

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक १७ गते सोमबार


११, फेब्रुअरी-२०२०
काठमाडौं । अन्ततः सरकारले लामो समयको गृहकार्य र छलफलपछि चीनको बुहानमा रहेका नेपालीहरुलाई नेपाल ल्याउने मिति टुंगो लगाएको छ । आज प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवासमा बसेको मन्त्रीपरिषद्को बैठकले आगामी फागुन ३ गते चीनमा रहेका नेपालीहरुलाई स्वदेश ल्याउने निर्णय गरेको हो । राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमानमार्फत् उनीहरुलाई नेपाल ल्याइने र विमानस्थलबाट सिधै खरीपाटीस्थित ‘निगरानी’ सेन्टरमा राखिने छ ।

हालसम्म चीनको बुहान प्रान्तमा रहेका १ सय ८० नेपालीले परराष्ट्रमार्फत् स्वदेश फिर्ताको लागि फर्म भरेका छन् । उनीहरुलाई लिन चिकित्सकसहितको टोली फागुन तीन गते बुहान जाने बताइएको छ । त्यसका लागि चिनियाँ दुतावासमार्फत् त्यहाँका सरकारी पदाधिकारीहरुसँग आवश्यक छलफल भै रहेको परराष्ट्रमन्त्रालय स्रोतले जानकारी दिएको छ । उनीहरुलाई विमनस्थल ल्याएसँगै अत्यन्तै सुरक्षित ढंगले खरिपाटीस्थित विद्युत् प्राधिकरणको भवनमा पु-याइएने छ ।

त्यहाँ उनीहरुको सुरक्षा जाँच तथा ‘क्वारेन्टाइन’का लागि करिब ७० जना चिकित्सहरु रहने छन् । कोरोना भाईरस भए नभएको बारेमा उनीहरुको स्वास्थ्य परिक्षण गरिनुका साथै १५ दिन ‘पर्ख र हेर’ को अवस्थामा उनीहरुलाई अब्जरभेसनमा राखिने छ । यद्यपि नेपालस्थित चिनियाँ दुतावासले भने बुहान प्रान्तमा रहेका कोही पनि नेपालीलाई हालसम्म कोरोनाको संक्रमण नदेखिएको स्पष्ट पारिसकेको छ ।

चीनको बुहान प्रान्तमा थुनिएका नेपालीहरुको चर्को आग्रह तथा उनीहरुको अभिभावकको हारगुहार पछि सरकारले उनीहरुलाई ल्याउन तदारुकता देखाएको हो । हिजोमात्रै राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोगले समेत सरकारललाई बुहान प्रान्तमा रहेका नेपालीहरुलाई तत्काल नेपाल ल्याउन आग्रह गरेको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आर्थिक घोटलाको आरोप लागेपछि नेदरल्याण्ड्सका प्रधानमन्त्रीद्वारा राजीनामा आर्थिक घोटलाको आरोप लागेपछि नेदरल्याण्ड्सका प्रधानमन्त्रीद्वारा राजीनामा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनावरी, २०२१दि हेग, नेदरल्याण्ड । आर्थिक घोषणाको आरोप...

किन्डर गार्डेनकी शिक्षिका नम्रतालाई सन् २०२० को मिस नेपालको उपाधि किन्डर गार्डेनकी शिक्षिका नम्रतालाई सन् २०२० को मिस नेपालको उपाधि

२०७७ बैशाख ३० गते मंगलबार

०५ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । यो वर्षको मिस नेपाल वर्डको...

अमेरिकामा कोरोनाको ताण्डब : साढे ३ महिनामा ८५ हजार बढीको मृत्यु, संक्रमितको संख्या १४ लाख ३२ नाघ्यो अमेरिकामा कोरोनाको ताण्डब : साढे ३ महिनामा ८५ हजार बढीको मृत्यु, संक्रमितको संख्या १४ लाख ३२ नाघ्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ मे, २०२० सुनिल तिवारी– न्यूर्योक । कोरोना भाइरसको...

काठमाडौं छाड्दै सर्वसाधारण, ५ दिनमा १ लाख बढी बाहिरिए काठमाडौं छाड्दै सर्वसाधारण, ५ दिनमा १ लाख बढी बाहिरिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ मार्च, २०२० काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण र...

Top