चीनबाट उद्दार गरिने नेपालीलाई भक्तपुरको विद्युत् तालिम केन्द्रमा राख्ने तयारी

Best Khabar Team | २०७६ माघ २१ गते मंगलबार


०४ फेब्रुअरी, २०२०
काठमाडौं । अन्ततः सरकारले कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल मानिने चीनको हुआन प्रान्तलगायत अन्य शहरबाट ल्याइने नेपालीहरुलाई राख्ने ठाउँ लगभग टुंगो लगाएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा आज बसको सरोकारवालाहरुको बैठकले चीनबाट ल्याइने गैरसंक्रमितहरुलाई राख्नका लागि भक्तपुरको खरिपाटीमा रहेको नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको तालिम केन्द्रमा राख्ने सहमति जुटाएको हो ।

यसअघि नागार्जुन नगरपालिकास्थित सरकारी अपार्टमेन्टमा राख्ने चर्चा चलेपनि स्थानीयवासिन्दाले त्यसको विरोध जनाएका थिए । चीनमा हालसम्म करिब २ सय जना नेपालीहरुले आफूहरुलाई उद्दारका लागि आग्रह गर्दै दुतावासले जारी गरेको फर्म भरेको भन्दै सरकारले ती मध्ये स्वस्थ नेपालीमात्रै नेपाल ल्याइने र संक्रमण फेला परेकाहरुलाई भने उतै राखेर उपचारका लागि चिनियाँ सरकारलाई आग्रह गर्ने जनाएको छ ।

चीनमा रहेको नेपाली विद्यार्थी तथा अन्य पेशा र व्यवसायमा संलग्नहरुले उद्दारका लागि आग्रह गरेका कारण सरकारले उनीहरुलाई विमान नै चार्टर गरेर काठमाडौं ल्याउने तयारी समेत गरेको छ । स्वस्थ व्यक्तिलाई राखिने भएपछि यहाँ चिकित्सक, सुरक्षाकर्मीलगायतको पहरा चौविसैघण्टा तयारी अवस्थामा राखिने सरकारको भनाई छ ।

तर यो विषयमा सरोकारवालाहरुलाई सो क्षेत्र अवलोकन गर्नका लागि पठाएपछि मात्रै अन्तिम टुंगो लाग्ने सरकारी स्रोतको भनाई छ । मानवबस्ति पातलो रहेको सो स्थानमा चीनबाट फर्केकालाई राख्न स्थानीयलाई पनि खासै असर नपर्ने भन्दै यो ठाउँ प्रस्ताव गरिएको बताइएको छ ।

क्वारेन्टाइनको रुपमा उनीहरु रहने स्थानमा औषधी र चिकित्सकहरुसहितको टोली, सेना, प्रहरीसमेत परिचिालन गरिने छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आगिञ्चोकमा सडक सकस : ‘कुरिकुरी सरकार’ (भिडियोसहित) आगिञ्चोकमा सडक सकस : ‘कुरिकुरी सरकार’ (भिडियोसहित)

२०७६ माघ ७ गते मंगलबार

काठमाडौंको पश्चिमी छिमेकी जिल्ला धादिङ्ग । काठमाडौंबाट मलेखु हुँदै...

नेपाल पनि देखियो सलह किरा ! नेपाल पनि देखियो सलह किरा !

२०७७ असार १३ गते शनिबार

२७ जुन, २०२०पर्सा । कृषि बैज्ञानिकहरुका विभिन्न अड्कलबाजीलाई मिथ्या...

कोरोना अपडेट : पछिल्लो २४ घण्टामा ५ को मृत्यु, ५३४ मा संक्रमण कोरोना अपडेट : पछिल्लो २४ घण्टामा ५ को मृत्यु, ५३४ मा संक्रमण

२०७८ बैशाख २ गते बिहिबार

१५ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर कोरोनाका...

गोकुल बास्कोटाको भक्तपुरको घरमा बम विस्फोटमा विप्लब समूहको संलग्नता (पर्चासहित) गोकुल बास्कोटाको भक्तपुरको घरमा बम विस्फोटमा विप्लब समूहको संलग्नता (पर्चासहित)

२०७६ फाल्गुन २८ गते बुधबार

११ मार्च, २०२० काठमाडौं । पूर्वसञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाको निवासमा...

Top