गोर्खाका अर्याल फ्रान्सको ओभरभिलिय शहरको उपप्रमुख बन्ने दौडमा

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन १९ गते सोमबार


०३ फेब्रुअरी २०२०
पेरिस । युरोपेली मुलुक फ्रान्सको राजधानी पेरिससँगै जोडिएको ओभरभिलिय शहरको उपप्रमुख बन्ने दौडमा एकजना गोर्खाली युवक अघि बढेका छन् । आगामी मार्च तेश्रो तथा चौथो हप्तामा हुन गैरहेको नगरपालिकाको चुनावमा गोर्खाका निर्मल अर्यालले आफूलाई उपप्रमुखको उम्मेद्वारको रुपमा घोषणा गर्ने तयारी गरेका छन् ।

विगत ३ दशकदेखि यस क्षेत्रमा बस्दै आएका अर्यालले स्थानीय सोसियलिस्ट पार्टीको तर्फबाट ओभरभिलिय शहरको उपप्रमुखको रुपमा उम्मेद्वारी घोषणा गर्ने बताएका छन् । उनी मार्क गुएरिएनको समुह बाट चुनावी प्रतिस्पर्धामा होमिन लागेका हुन् । मार्कले सोसियलस्टि पार्टीको तर्फबाट ओभरभिलिय शहरको प्रमुखमा उम्मेद्वारी घोषणा गरेका छन् ।

विगतमा गैर आवासीय नेपाली संघ फ्रान्सको युवा संयोजक अर्यालले गैर आवासीय नेपाली संघ फ्रान्सको पूर्व सभापतिको जिम्मेवारी समेत सफलतापूर्वक सम्हालीसकेका छन् । । भै हाल सिभिल इन्जिनियरको रुपमा कार्यरत रहेका व्यक्ति हुन् । विभिन्न बैंकहरुसमेत काम गरेको तथा फ्रान्समा बस्ने नेपाली, आप्रबासी एवं फ्रेञ्चहरुसँग अत्यन्तै राम्रो सम्बन्ध राख्न सफल अर्यालको भूमिकालार्ई यहाँको सोसिअलिस्ट पार्टीले पनि राम्रो कदर गर्ने गरेको छ ।

सोही कारण यस पटकको चुनावमा उनलाई शहरको उपप्रमुख जस्तो पदमा उठ्नको लागि टिकट प्रदान गर्दैछ । अर्याल चुनाव लड्न लागेको यहाँको ओभरभिलिय शहरमा ८३ हजार जनसंख्या छ, जसमा आप्रबासीहरुको बाहुल्यता रहेको छ ।

यहाँ धेरै नेपालीहरुको बसोबास रहेको छ, यो कारण पनि अर्याललाई चुनाव जित्न थप सहयोग पुग्ने देखिन्छ । स्मरणीय के छ भने फ्रान्समा आप्रबासीहरुको हक अधिकार रक्षाको लागि सकारात्मक कमद उठाउँदै आएको सोसिअलिस्ट पार्टीमा पछिल्लो समयमा युवाहरुको झुकाव बढी छ । जसले युवा उम्मेद्वाहरुलाई बलियो साथ र समर्थन दिनेछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारतबाट ट्रकमा रौतहट फर्केका युवकमा कोरोना संक्रमण, वीरगञ्जमा उपचार चल्दै भारतबाट ट्रकमा रौतहट फर्केका युवकमा कोरोना संक्रमण, वीरगञ्जमा उपचार चल्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अप्रिल, २०२० संग्रामपुर । गत चैत्र १६ गते...

दुर्घटनाग्रस्त जाहाजमा थिइन चर्चित दोहोरी गायिका निरा छन्त्याल पनि दुर्घटनाग्रस्त जाहाजमा थिइन चर्चित दोहोरी गायिका निरा छन्त्याल पनि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२३काठमाडौं । कास्कीको पोखरामा आज बिहान भएको...

आपूर्ति मन्त्रीको उद्घोष : आयल निगमको जग्गा खरिदमा अनियमितता भेटिए कारबाही हुन्छ आपूर्ति मन्त्रीको उद्घोष : आयल निगमको जग्गा खरिदमा अनियमितता भेटिए कारबाही हुन्छ

२०७३ चैत्र २६ गते शनिबार

अगस्ट ४, २०१७ काठमाडौं । आपूर्तिमन्त्री शिवकुमार मण्डलले आयल...

विश्वमा सबैभन्दा शान्तिपूर्ण देश आइसल्याण्ड : नेपाल ७३ औं नम्बरमा (सूचीसहित) विश्वमा सबैभन्दा शान्तिपूर्ण देश आइसल्याण्ड : नेपाल ७३ औं नम्बरमा (सूचीसहित)

२०७७ मंशिर २१ गते आइतबार

१२ जुन, २०२०प्रतीक लामिछाने, लिंकरोभर बेल्जियम । विश्वमा सबैभन्दा...

Top