विश्वभर २३ देशमा भेटिए कोरोना संक्रमित (तथ्यांकसहित)

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


फाइल तस्वीर ।

३१ जनवरी, २०२०
एजेन्सी । चीनको बुहान प्रान्तबाट फैलिएको कोरोना भाइरसका कारणहालसम्म विश्वका करिब २ दर्जन देशमा संक्रमितहरु भेटिएका छन् । चीनमा कोरोनाको संक्रमणमा परि शुक्रबार रातिसम्म २ सय १३ जनाले ज्यान गुमाईसकेका छन् भने करिब ९ हजार संक्रमित देखिएका छन् । चीनका अलावा, नेपाल, भारत, फिलिफिन्स, जापान, क्यानेडा, अमेरिका, फ्रान्स, थाइल्याण्डलगायत २३ देशमा यो रोगको संक्रमितहरु भेटिएका छन् । यही रोगको प्रकोप फैलिएपछि विश्व स्वास्थ्य संगठनले विश्वव्यापी रुपमा अपतकालको घोषणा समेत गरेको छ ।

यो रोगका कारण हालसम्म ताइवान ९ जना, मलेसियामा ८जना, मकाउ, फ्रान्स तथा अमेरिका ६/६ जना संक्रमित भेटिएका छन् । यस्तै, जर्मनी तथा भियतनाममा ५ / ५ जना संक्रमित भेटिएका छन् । युरोपेली मुलुक जर्मनीमा ५, संयुक्त अरव इमिरेट्समा ४ जना, क्यानेडामा ३ जना, बेलायतमा २ जना र इटलीमा २ जना संक्रमित भेटिएका छन् । यस्तै, चीनसँग सिमाना जोडिएको भारत तथा नेपालमा १ / १ जना संक्रमित भेटिएका छन् ।

विश्व स्वास्थ्य संगठनका अनुसार युरोपेली मुलुक फिनल्याण्डमा १ र कम्बोडियामा १ जना संक्रमित फेला परेका छन् । यस्तै, एसियाली मुलुक श्रीलंकामा १ जापानमा, १४, थाइल्याण्डमा १४, सिंगापुरमा १३, हङ्गकङ्गमा १२, दक्षिण कोरियामा ११ जना संक्रमित फेला परिसकेका छन् । यस्तै अष्ट्रेलियामा कोरोना संक्रमित ९ जनाको स्थानीय अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । विश्वभर यो रोगबाट प्रभावितहरुको संख्या बढेपछि आजै विश्वस्वास्थ्य संगठनले विश्वव्यापी रुपमा संकटकालको घोषणा गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा बायु प्रदुषको प्रभाव : भोलिदेखि देशभरका विद्यालय ५ दिन बन्द नेपालमा बायु प्रदुषको प्रभाव : भोलिदेखि देशभरका विद्यालय ५ दिन बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ मार्च, २०२१काठमाडौं । पछिल्ला दिनहरुमा काठमाडौं उपत्यकासहित देशभर...

‘चल न माया चल’को सफलताले बाह्र वर्षपछि फेरि खोला फर्कियो भन्छन् गायक सुवेदी ‘चल न माया चल’को सफलताले बाह्र वर्षपछि फेरि खोला फर्कियो भन्छन् गायक सुवेदी

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । नेपालीमा एउटा उखान छ,...

रौतहटमा १४ दिन क्वारेन्टाइन बसेर घर फर्केका युवकमा कोरोना पोजेटिभ रौतहटमा १४ दिन क्वारेन्टाइन बसेर घर फर्केका युवकमा कोरोना पोजेटिभ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ अप्रिल, २०२०गौर । बैदेशिक रोजगारीको लागि भारतको कोलकत्ता...

विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण

२०७७ जेठ २२ गते बिहिबार

०६ मार्च, २०२० न्यूर्योक । विश्वमा पहिलो पटक बाघमा...

Top