विश्वभर २३ देशमा भेटिए कोरोना संक्रमित (तथ्यांकसहित)

Best Khabar Team | २०७६ माघ १७ गते शुक्रबार


फाइल तस्वीर ।

३१ जनवरी, २०२०
एजेन्सी । चीनको बुहान प्रान्तबाट फैलिएको कोरोना भाइरसका कारणहालसम्म विश्वका करिब २ दर्जन देशमा संक्रमितहरु भेटिएका छन् । चीनमा कोरोनाको संक्रमणमा परि शुक्रबार रातिसम्म २ सय १३ जनाले ज्यान गुमाईसकेका छन् भने करिब ९ हजार संक्रमित देखिएका छन् । चीनका अलावा, नेपाल, भारत, फिलिफिन्स, जापान, क्यानेडा, अमेरिका, फ्रान्स, थाइल्याण्डलगायत २३ देशमा यो रोगको संक्रमितहरु भेटिएका छन् । यही रोगको प्रकोप फैलिएपछि विश्व स्वास्थ्य संगठनले विश्वव्यापी रुपमा अपतकालको घोषणा समेत गरेको छ ।

यो रोगका कारण हालसम्म ताइवान ९ जना, मलेसियामा ८जना, मकाउ, फ्रान्स तथा अमेरिका ६/६ जना संक्रमित भेटिएका छन् । यस्तै, जर्मनी तथा भियतनाममा ५ / ५ जना संक्रमित भेटिएका छन् । युरोपेली मुलुक जर्मनीमा ५, संयुक्त अरव इमिरेट्समा ४ जना, क्यानेडामा ३ जना, बेलायतमा २ जना र इटलीमा २ जना संक्रमित भेटिएका छन् । यस्तै, चीनसँग सिमाना जोडिएको भारत तथा नेपालमा १ / १ जना संक्रमित भेटिएका छन् ।

विश्व स्वास्थ्य संगठनका अनुसार युरोपेली मुलुक फिनल्याण्डमा १ र कम्बोडियामा १ जना संक्रमित फेला परेका छन् । यस्तै, एसियाली मुलुक श्रीलंकामा १ जापानमा, १४, थाइल्याण्डमा १४, सिंगापुरमा १३, हङ्गकङ्गमा १२, दक्षिण कोरियामा ११ जना संक्रमित फेला परिसकेका छन् । यस्तै अष्ट्रेलियामा कोरोना संक्रमित ९ जनाको स्थानीय अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । विश्वभर यो रोगबाट प्रभावितहरुको संख्या बढेपछि आजै विश्वस्वास्थ्य संगठनले विश्वव्यापी रुपमा संकटकालको घोषणा गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कतारबाट रामचन्द्र गिरीले यसरी सम्झिए पालुङ्गटारको सेरोफेरोलाई (भिडियोसहित) कतारबाट रामचन्द्र गिरीले यसरी सम्झिए पालुङ्गटारको सेरोफेरोलाई (भिडियोसहित)

२०७७ फाल्गुन २२ गते शनिबार

नवराज लामिछाने०६ मार्च, २०२१दोहा, कतार । ‘थोरै रहर अनि...

बेलायतबाट नेपाल आउने सबै उडानमा रोक लगाउने सरकारको निर्णय बेलायतबाट नेपाल आउने सबै उडानमा रोक लगाउने सरकारको निर्णय

२०७७ पुष ७ गते मंगलबार

२२ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । नेपालले बेलायतबाट नेपालमा हुने सबै...

प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ

२०७६ फाल्गुन ३ गते शनिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले...

‘नोभाभ्याक्स’ भ्याक्सिन कोरोना विरुद्ध ८९ प्रतिशतभन्दा बढी प्रभावकारी : विज्ञ ‘नोभाभ्याक्स’ भ्याक्सिन कोरोना विरुद्ध ८९ प्रतिशतभन्दा बढी प्रभावकारी : विज्ञ

२०७७ माघ १६ गते शुक्रबार

२९ जनवरी, २०२१मेरिल्याण्ड, अमेरिका ।कोरोना भाइरस विरुद्ध निर्माण गरिएको...

Top