शितलनिवास भित्र सभामुखको सपथ– बाहिर विरोध, विरोधमा उत्रिएका १२ अधिकारकर्मी पक्राउ

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२७ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । व्यक्ति हत्यामा संलग्न रहेको आरोपसम्बन्धी मुद्दा अदालतमा विचाराधिन अवस्थामा रहेको व्यक्तिलाई सभामुख बनाइएको भन्दै राष्ट्रपति भवन शितलनिवास बाहिर विरोध प्रदर्शन भएको छ । राष्ट्रपति भवन शितल निवासभित्र नवनिर्वाचित सभामुख अग्नी सापकोटाले पद तथा गोपनियताको सपथ लिइरहेका बेला शितल निवासबास बाहिर अधिकारकर्मीहरुले प्रदर्शन गरेका हुन् ।

त्यस क्रममा प्रहरीले प्रदर्शनमा उत्रिएका काभ्रेकी पूर्णिमाया लामालगायत १२ जना अधिकारकर्मीलाई पक्रेको छ । प्रहरीले भने निषेधित क्षेत्र तोडेर प्रदर्शन गरेका कारण उनीहरुलाई पक्राउ गरिएको जनाएको छ । प्रहरीले लामासहित अधिकारकर्मीहरु चरण प्रसाई, एलिना गौतम, निरञ्जन थपलिया, राजन कुईँकेल, महामुनिश्वर आचार्य, जनक राउत, एलिना गौतम, निरन्जन थपलिया, विपिन बुढाथोकी, शंकर बुढाथोकी, बालकृष्ण गजमेर,जेसिलिन राना प्रशान्त त्रिपाठीलगायतलाई पक्रेको हो ।

जाहेरीकर्ता पूर्णिमाया लामा ।

२०६२ सालमा तात्कालिन माओवादीको अपहरणमा परेका काभ्रे छत्रेबाँझका अर्जुन लामाको हत्या गरेको आरोपमा सापकोटा विरुद्धको मुद्दा हाल अदालतमा विचाराधिन अवस्थामा रहेको बेला उनलाई सभामुख बनाइएपछि अधिकारकर्मीहरुले त्यसको विरोध जनाउँदै आएका छन् । स्मरणीय के छ भने सापकोटा विरुघ परेको मुद्दामा संवैधानिक इजलासले आगामी माघ २२ लाई पेशी तोकेको छ। त्यहि क्रममा उनीहरुले आज राष्ट्रपति भवन अगाडि विरोध प्रदर्शन गरेका थिए ।

लामाको हत्यामा नवनिर्वाचित सभामुख सापकोटा र पूर्व राज्यमन्त्रीसमेत रहेका सूर्यमान दोङलगायत संलग्न रहेको भन्दै मृतक लामाकी श्रीमती पूर्णिमाया लामाले जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा जाहेरी दरखास्त दिएकी थिइन्। पक्राउ परेकाहरुलाई महानगरीय प्रहरी वृत्त महाराजगञ्जमा राखिएको पक्राउ परेका अधिकारकर्मी कुईँकेलले बेष्टखबर डटकमलाई जानकारी दिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० : नेपाल एयरलाईन्सले चीन र जापानका थप शहरमा उडान भर्दै नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० : नेपाल एयरलाईन्सले चीन र जापानका थप शहरमा उडान भर्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । राष्ट्रिय ध्वजाबाहक नेपाल बायुसेवा...

सिराहको बैंकबाट ५ करोड रुपैयाँ लुट्ने लुटेरा काठमाडौंमा पक्राउ सिराहको बैंकबाट ५ करोड रुपैयाँ लुट्ने लुटेरा काठमाडौंमा पक्राउ

२०७७ बैशाख १९ गते शुक्रबार

०५ जनवरी, २०२० काठमाडौं । सिराहामा रहेको कृषि विकास...

कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ मार्च, २०२० लण्डन । विश्वव्यापीरुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका...

अक्टोबरपछि युरोपमा कोरोना संक्रमित बढ्नसक्ने डब्लुएचओको चेतावनी अक्टोबरपछि युरोपमा कोरोना संक्रमित बढ्नसक्ने डब्लुएचओको चेतावनी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ अगस्ट, २०२०ब्रसेल्स, बेल्जियम । युरोपेली मुलुकमा गर्मी (समर)...

Top