तीन प्रधानमन्त्री जन्माउने कोइराला निवासमा ताला लाग्यो

Best Khabar Team | २०७५ फाल्गुन २२ गते बुधबार


०३ जुन, २०१९
काठमाडौं । नेपालको इतिहासमा एकैघरका तीनभाई प्रधानमन्त्री बनेको र ती तीनभाईको जन्मघरमा पहिलोपटक ताला लागेको छ । नेपालको प्रजातान्त्रिक आन्दोलनको केन्द्रविन्दु तथा जननायक विश्वेश्वरप्रसाद कोइरालाको जन्मथलो विराटनगरको ऐतिहासिक कोइराला निवासमा ताला लागेको हो ।

सरकारले विशिष्ठ व्यक्तिको सुरक्षामा रहेका सुरक्षाकर्मीलाई फिर्ता बोलाउने निर्णय गरेसँगै एकसय वर्ष पुरानो इतिहाँस बोकेको कोइराला निवासमा ताला लागेको हो । सरकारको केहीदिन अघिको निर्णयसँगै बिहीबारबाट कोइराला निवासमा ताला लागेको हो । सरकारको यो निर्णयसँगै अन्य विशिष्ठि व्यक्तिको निवास जस्तै कोइराला निवासमा पनि तालाबन्दी भएको हो । पूर्व विशिष्ठ व्यक्तिहरुको घरमा सुरक्षाकर्मी खटाइएको विषयमा विरोध भएपछि सरकारले तत्काल सुरक्षाकर्मी फिर्ता बोलाउने निर्णय गरेको थियो ।

कोइराला निवासमा हाल परिवारका कोही सदस्य नभएको तथा सुरक्षाकर्मी समेत फिर्ता बोलाइएपछि ताला लगाइएको कोइराला निवास नजिकै घर भएका एक स्थानीयले बताएका छन् । स्मरणीय के छ भने नेपालको इतिहाँसमै पहिलो पटक र विश्वमै विरलै सुनिने एकै परिवारका तीनजना भाईहरु प्रधानमन्त्री बनाउन सफल यो घरसँग इतिहाँस जोडिएको छ । यो घरले पूर्व प्रधानमन्त्रीहरु विश्वेश्वर प्रसाद कोइराला, गिरिजाप्रसाद कोइराला र मातृकाप्रसाद कोइराला लाई हुर्काएको थियो ।

यी तीन पूर्व प्रधानमन्त्रीहरुका पिता कृष्णप्रसाद कोइरालाले राणा प्रधानमन्त्री चन्द्र शम्शेरलाई जनताको वास्तविक अवस्था देखाउन यही निवासबाट फाटेको भोटो पार्सल गरेर पठाएकोले पनि यो घरको विशेष महत्व इतिहाँसमा छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काँग्रेस नेता जोशीको अवस्था ‘गम्भीर’, भेन्टिलेटरमा राखेर उपचार गरिँदै काँग्रेस नेता जोशीको अवस्था ‘गम्भीर’, भेन्टिलेटरमा राखेर उपचार गरिँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । पूर्वमन्त्री एवं नेपाली काँग्रेसका नेता...

विद्यालयहरु तत्काल नखुल्ने, विद्यार्थी भर्ना पनि भदौ १५ सम्म नगर्न सरकारको निर्देशन विद्यालयहरु तत्काल नखुल्ने, विद्यार्थी भर्ना पनि भदौ १५ सम्म नगर्न सरकारको निर्देशन

२०७७ आश्विन २२ गते बिहिबार

१० अगस्ट, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस संक्रमणलाई मध्यनजर...

१५ दिन थप भयो लकडाउन, जेठ २० सम्म कायम रहने १५ दिन थप भयो लकडाउन, जेठ २० सम्म कायम रहने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस (कोभिड १९)को...

सोमबारदेखि देशभरका अस्पतालको ओपिडी सेवा पुनः सञ्चालन हुँदै सोमबारदेखि देशभरका अस्पतालको ओपिडी सेवा पुनः सञ्चालन हुँदै

२०७७ आश्विन १९ गते सोमबार

१० मे, २०२०काठमाडौं । लकडाउनका कारण ७ हप्तादेखि अवरुद्ध...

Top