कार्यतालिका बनाएर नेपाल आउँछु : भारतीय प्रम मोदी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


फाइल तस्वीर

२१ जनवरी, २०२०
नयाँदिल्ली । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले छिट्टै आफू नेपाल भ्रमणका लागि ईच्छुक रहेको बताएका छन् । उनले त्यसका लागि आफूले कार्यतालिका बनाएर निकट भविष्यमै नेपाल भ्रमण गर्ने स्पष्ट पारेका छन् । नेपालको विराटनगरमा रहेको एकीकृत जाँच चौकी (आईपीसी) को उद्घाटन भिडियोकन्फरेन्स मार्फत् गर्दै उनले आफू सदैव नेपाल भ्रमण गर्ने इच्छामा रहेको भन्दै छिट्टै यसको कार्यतालिका बनाउने बताएका हुन् ।

नेपालका समकक्षी केपी शर्मा ओलीले नेपाल भ्रमणवर्षको सन्दर्भ पारेर मोदिलाई काठमाण्डौं आउन आग्रह गरेलगत्तै भारतीय प्रधानमन्त्री मोदिको यस्तो भनाई आएको हो । प्रधानमन्त्री भएपछि मोदीले पटक पटक नेपाल भ्रमण गरेका छन् । उनले आफू नेपाल र नेपाली जनताको पक्षमा रहेको भन्दै नेपाल भारतबीचका साझा चासोका विषयहरुलाई वार्ता र छलफलबाटै समाधान गर्ने बताए ।

२०७२ सालमा गएको भूकम्पबाट भत्केका घरहरुको पुर्ननिर्माणसम्बन्धी परियोजनाको उद्घाटन कार्यक्रम दुई देशका प्रधानमन्त्रीहरुले भिडियो कन्फरेन्समार्फत् गरेका थिए । कार्यक्रमको नेपालमा केपी शर्मा ओलीले बालुवाटारस्थित निवासबाट र मोदीले नयाँदिल्लीस्थित हैदरावाद हाउसबाट गरेका थिए ।

भारतको सहयोगमा पूर्वी नेपालको विराटनगरमा रहेको ईसीपी र गोरखा तथा नुवाकोटकका केही निजी घरहरु पुर्ननिमार्ण परियोजना सम्पन्न भएको थियो । गोरखा र नुवाकोटमा सम्पन्न आवास परियोजनाका लागि भारतले करिब १० अर्ब रुपैयाँ सहयोग गरेको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जोखिम कायमै रहेको भन्दै लकडाउन थप्न सिफारिस जोखिम कायमै रहेको भन्दै लकडाउन थप्न सिफारिस

२०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार

०५ मे, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरस संक्रमणको जोखिम कायमै...

जसले पूखौंदेखि भक्तपुरे जुजु धौं बनाउने पेशा अँगाले जसले पूखौंदेखि भक्तपुरे जुजु धौं बनाउने पेशा अँगाले

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

तपाईँ दहीको पारखी हुनुहुन्छ ? वा तपाईँको परिवारका कोही...

कम्युनिष्ट,  राज्य व्यवस्था र  सर्वसत्तावाद कम्युनिष्ट, राज्य व्यवस्था र सर्वसत्तावाद

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

–रामचन्द्र पौडेल अहिले कम्युनिष्ट पार्टीको दुईतिहाई नजिकको सरकार छ...

एकैदिन कोरोना जित्ने नेपालकी यी दुई नारी ! एकैदिन कोरोना जित्ने नेपालकी यी दुई नारी !

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

– पि.एल. तरंग/ विश्वव्यापी रुपमा महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना...

Top