अन्नपूर्ण आधार शिविरमा फसेका ५ सिंगापुरे पर्यटकको सकुशल उद्दार, २ नेपालीसहित ४ विदेशी अझै सम्पर्क बिहिन (अपडेट)

Best Khabar Team | २०७६ माघ ३ गते शुक्रबार


१७ जनवरी, २०२०
पोखरा । अन्नपूर्ण आधार शिविरतर्फ पदयात्रामा गएका बेला एक्कासी आएको हिम पहिरोमा परेर हराईरहेका मध्ये ५ जना सिँगापुरे पर्यटकको सकुशल उद्दार गरिएको छ । ट्रेकिङ एजेन्सिज एसोसिएशन अफ नेपाल (टान)की महासचिव सरिता लामाका अनुसार पदयात्राका क्रममा अन्नपूर्ण क्षेत्रमा परेको हिमपात र हिमपहिरोमा फसेका पर्यटकमध्ये १ नेपालीसहित ५ सिँगापुरे नागरिकलाई स्थानीय देउरालीबाट उद्दार गरी माथिल्लो दोभान पु-याइएको छ ।

पोखराबाट गएको विशेषज्ञ प्राविधिक, प्रहरी तथा पर्यटन क्षेत्रसँग सम्बन्धित विभिन्न संघसंस्थाका प्रतिनिधि सम्मिलित टोलीले राति ८ बजेको समयमा उनीहरुलाई सकुशल उद्दार गरेको बताइएको छ । यद्यपि ३ कोरियाली १ चिनियाँ र २ नेपाली पर्यटकको अवस्था भने अहिलेसम्म अज्ञात छ । व्यापक हिमपातका कारण सो क्षेत्रमा टेलिफोनसेवा समेत अवरुद्ध भएपछि उनीहरुको लोकेसन पत्ता लगाउन कठिनाई भएको बताइएको छ ।

घटनास्थलमा पुगेको टोलीले राति अबेरसम्म उनीहरुको खोजी गरेपनि अवस्था पत्ता लाग्न सकेको छैन । खराव मौसमका कारण आज उनीहरुको खोजी कार्य रोकिएको भन्दै भोलि बिहानैदेखि उनीहरुको खोजी थालिने बताएको छ ।

अन्नपूर्ण आधारशिविरको पदयात्रामा निस्केका ३ कोरियाली १ चिनियाँ र २ नेपाली सम्मिलित ६ जनाको टोली आज बिहानदेखि सम्पर्क विहिन बनेपछि उद्दारका लागि पोखराबाट टोली घटनास्थल पुगेको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अबैध आप्रबासी लिएर इटली जाँदै गरेको पानीजहाज ट्युनिसियामा दुर्घटना, ४६ को मृत्यु, मृतक अधिकांश महिला अबैध आप्रबासी लिएर इटली जाँदै गरेको पानीजहाज ट्युनिसियामा दुर्घटना, ४६ को मृत्यु, मृतक अधिकांश महिला

२०७७ जेठ २९ गते बिहिबार

११ जुन, २०२०टुनिस, ट्युनिसिया । अफ्रिकी मुलुक ट्युनिसियाबाट अबैध...

२२ औं फ्लोरा एक्स्पोमा ३५ हजार दर्शक २२ औं फ्लोरा एक्स्पोमा ३५ हजार दर्शक

२०७५ चैत्र ९ गते शनिबार

२३ मार्च, २०१९ काठमाडौं । राजधानीको भृकुटीमण्डपमा जारी २२...

भागरथीको हत्यारा को ? भागरथीको हत्यारा को ?

२०७७ माघ २६ गते सोमबार

०८ फेब्रुअरी, २०२१बैतडी–बिकट पहाडी जिल्ला बैतडीकी एक किशोरीको माघ...

चौधौं शताब्दीमा करोडौं मानिसको ज्यान लिएको ‘प्लेग’ रोग देखियो मंगोलियामा चौधौं शताब्दीमा करोडौं मानिसको ज्यान लिएको ‘प्लेग’ रोग देखियो मंगोलियामा

२०७७ असार २२ गते सोमबार

०६ जुलाई, २०२०बेइजिङ्ग । कोरोना भाइरसको संक्रमणको केन्द्रविन्दु बनेको...

Top