अन्नपूर्ण आधार शिविरमा हिमपहिरो : ४ विदेशी पर्यटकसहित ६ जनाको अवस्था अज्ञात

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


फाइल तस्वीर : अन्नपूर्ण हिमाल

१७ जनवरी, २०२०
पोखरा । बहुचर्चित अन्नपूर्ण आधार शिविरमा गएको हिम पहिरोका कारण सो क्षेत्रमा पुगेका आधादर्जन पर्यटक सम्पर्कविहिन भएका छन् । १ चिनियाँ र ३ कोरियाली र २ नेपाली र कुल ६ जना पर्यटक आज बिहानदेखि सम्पर्कविहिन भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीले जनाएको छ । गएरातिदेखिको अविरल वर्षाका कारण अन्नपूर्णक्षेत्रमा व्यापक हिमपात हुनुका साथै हिम पहिरोहरु समेत गएको छ ।

कास्कीको अन्नपूर्ण गाउँपालिका–११ हिमालय र देउराली भन्ने ठाउँको बीच भागमा ठूलो हिमपहिरो गएको र सोही स्थान वरिपरि उनीहरु फसेको हुनसक्ने आशंका गरिएको छ । विदेशी पर्यटकसँगै पदयात्रामा गएका २ जना नेपालीहरुसमेत सम्पर्कबाहिर रहेको बताइएको छ । उनीहरुको नाम खुल्न सकेको छैन ।

घटनाको जानकारी पाएलगत्तै पोखरास्थित ट्रेकिङ्ग एजेन्सिज् एसोसिएसन अफ् नेपालको क्षेत्रीय कार्यालय प्रतिनिधि, जिल्ला प्रहरी कार्यालय र विशेषज्ञ उद्दारकर्ताहरुको टोली घटनास्थलतर्फ गएका छन् । यद्यपि खराब मौसम र वर्षाका कारण घटनास्थल पुग्न कठिनाई भएको बताइएको छ । खराव मौसमका कारण सो क्षेत्रमा मोबाईल सेवा समेत अवरुद्ध बनेको छ ।

हिजो साँझदेखि सो क्षेत्रमा वर्षा भै रहेको छ । जसका कारण अन्नपूर्ण आधार शिविर क्षेत्रमा पुगेका सयौं पर्यटक समस्यामा परेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोनाका कारण बेलायतमा ४८ घण्टायता ४ सय ६९ जनाले ज्यान गुमाए कोरोनाका कारण बेलायतमा ४८ घण्टायता ४ सय ६९ जनाले ज्यान गुमाए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ मार्च, २०२०लण्डन । संयुक्त राज्य बेलायतका विभिन्न शहरमा...

अमेरिकी राष्ट्रपति पुगे उत्तर कोरियाली भूमिमा अमेरिकी राष्ट्रपति पुगे उत्तर कोरियाली भूमिमा

२०७५ पुष २३ गते सोमबार

०१ जुलाई, २०१९ वासिङ्टन । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प...

आजबाट हट्यो लकडाउन : कोरोना त्रास कायमै रहेको भन्दै केही क्षेत्र तत्काल नखुल्ने, सतर्कता अपनाउन सरकारको आह्वान आजबाट हट्यो लकडाउन : कोरोना त्रास कायमै रहेको भन्दै केही क्षेत्र तत्काल नखुल्ने, सतर्कता अपनाउन सरकारको आह्वान

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ जुलाई, २०२०काठमाडौं । सरकारले गएको चैत्र ५ गतेदेखि...

नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० : २ करोड खर्च गरी भव्य उद्घाटन कार्यक्रम गरिँदै नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० : २ करोड खर्च गरी भव्य उद्घाटन कार्यक्रम गरिँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० डिसेम्बर, २०१९काठमाडौं । नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० को उद्घाटन...

Top