नेपालको इन्टरनेट सेवामा २० प्रतिशत मूल्य बढ्दै, घाटा उपभोक्ताको थाप्लोमा

Best Khabar Team | २०७५ माघ २३ गते बुधबार


०२ जुन, २०१९
काठमाडौं । विश्वबजारमा इन्टेरनेट सेवामा मूल्य दिनप्रतिदिन घट्दै गएपनि नेपालमा भने इन्टरनेटको मूल्य बढ्ने भएको छ । आगामी साउन १ गतेदेखि लागूहुने गरी इन्टरनेट सेवा प्रदायकहरुले मूल्य बढाउन लागेका हुन् । गतवर्ष सरकारले इन्टरनेट सेवामा १३ प्रतिशत महशुल थप गरेकोमा सेवा प्रदायकहरुले यो आर्थिक वर्षबाट लागूहुने गरी इन्टरनेटको मूल्य बढाउन लागेका हुन् ।

आगामी साउन १ गतेदेखि लागूहुने गरी इन्टरनेट सेवामा २० प्रतिशत बढी शुल्क लगाउने तयारीमा इन्टरनेट सेवा प्रदायकहरु जुटेका हुन् । गत वर्ष सरकारले इन्टरनेट सेवामा १३ प्रतिशत महशुल शुल्क थप गरेको थियो । यो महशुल सेवा प्रदायकले वेहोर्नुपर्ने निर्णय गरेपछि तत्कालीन अवस्थामा मूल्यबृद्धि गर्ने योजनामा उनीहरु रहेपनि यसको विरोध भएको थियो । तर चालु आर्थिक वर्षको बजेटमार्फत बढाइएको कर नउठेपछि अब सरकारले सर्वसाधारणसँग उठाउन खोजेको इन्टरनेट सेवा प्रदायक सङ्घले जनाएको छ ।

यद्यपि नेपालले इन्टरनेटकोे मूल्य बढाउनु अन्तर्राष्ट्रिय दूरसञ्चार संघ (आईटियू) सँग गरेको प्रतिवद्धता विपरितको कार्य हो । यसअघि नेपालले दूरसञ्चार सेवालाई सस्तो, गुणस्तरीय र दीगो विकासको आधार बनाउने भनेर आइटियूसँग प्रतिबद्धता गरेपनि मूल्य बृद्धिसँगै यो सम्झौता विपरितको काम हुनेछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जेठ ३१ (जुन १३) सम्म नेपालको सबै आन्तरिक र बाह्य हवाई उडान तथा छिमेकी देशसँगको नाका बन्द जेठ ३१ (जुन १३) सम्म नेपालको सबै आन्तरिक र बाह्य हवाई उडान तथा छिमेकी देशसँगको नाका बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० मे, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण बढ्न नदिन...

भारतीय अतिक्रमणका विरुद्द आजपनि काठमाडौंमा प्रदर्शन, दर्जनौं विद्यार्थी पक्राउ भारतीय अतिक्रमणका विरुद्द आजपनि काठमाडौंमा प्रदर्शन, दर्जनौं विद्यार्थी पक्राउ

२०७७ आश्विन १९ गते सोमबार

१० मे, २०२०काठमाडौं । भारतले नेपाली भूमिहुँदै तिब्बतको कैलाश...

आप्रबासी लिएर अबैधरुपमा युरोप आउँदै गरेको पानीजहाज दुर्घटना, कम्तीमा ७३ को मृत्यु आप्रबासी लिएर अबैधरुपमा युरोप आउँदै गरेको पानीजहाज दुर्घटना, कम्तीमा ७३ को मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२३ लिंकरोभर, बेल्जियम । अबैध आप्रबासीलाई अबैध...

Top