पर्यटकका लागि थप आकर्षक गन्तव्य बन्दै टिस्टुङ, थपियो प्याराग्लाईडिङ् सेवा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१७ जनवरी, २०२०
हेटौंडा । काठमाडौंसँग सिमाना जोडिएको मकवानपुर जिल्लाको टिस्टुङ्गमा प्याराग्लाइडिङ् सेवा शुरु हुने भएको छ । नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण र यहाँस्थित उत्साहि पर्यटन व्यवसायीहरु सम्मिलित टिस्टुङ प्याराग्लाइडिङ प्रालिको सहकार्यमा पर्यटकीय क्षेत्र टिस्टुङ्गमा छिट्टै नै प्याराग्लाडिङ्ग सेवा शुरु गर्न लागिएको हो । हिउँका पारखीहरु तथा प्राकृतिक सुन्दरताको लागि उत्कृष्ट टिस्टुङ्गमा अब सहासिक पर्यटनको रुपमा परिचित प्याराग्लाइडिङ्ग खेल सेवा थप भएसँगै यहाँ आउने पर्यटकको संख्या ह्वात्तै बढ्ने अनुमान गरिएको छ ।

प्याराग्लाईडिङ्ग स्थल

काठमाडौं र आसपासमा हिमपात हुँदा मकवानपुरको दामान र टिस्टुङ्गमा हिँउ पर्ने भएकोले यहाँ हिउँ परेका बेला हिउँ खेल्नेहरुको भिड् लाग्ने गरेको छ । त्रिभुवन राजपथ अन्र्तगत पर्ने टिस्टुङ्गमा शुरुहुने प्याराग्लाइडिङ्ग अधिकतम ५ हजार फिटको उचाईसम्म हुनेछ । नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० को सन्दर्भ तथा स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकलाई मध्यनजर गर्दै आगामी फागुन १५ गते अर्थात् २७ फेब्रुअरीबाट यो सेवा शुरु हुने बताइएको छ ।

काठमाडौंबाट टिस्टुङ्गको देउरालीसम्मको दुरी करिब ५५ किलोमिटर रहेको छ । प्रदेशनम्बर ३ को राजधानी बन्न लागेको मकवानपुरको हेटौंडाबाट ८४ किलोमिटर उत्तर पश्चिममा पर्ने टिस्टुङ्ग काठमाडौंबासीहरुको पनि पर्यटकीय गन्तव्यको रुपमा रहेको छ । यहाँको अर्गानिक खानेकुरा, जीवनशैलीलगायतले स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकको ध्यान खिच्ने गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
रहेनन् विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा गिनिजबुकमा नाम लेखाउने खगेन्द्र रहेनन् विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा गिनिजबुकमा नाम लेखाउने खगेन्द्र

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जनवरी, २०२० पोखरा । विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा...

नेपालमा थप ७२११ जनामा कोरोना संक्रमण : एकैदिन थपिएका संक्रमितको संख्या हालसम्मकै उच्च नेपालमा थप ७२११ जनामा कोरोना संक्रमण : एकैदिन थपिएका संक्रमितको संख्या हालसम्मकै उच्च

२०७७ माघ २३ गते शुक्रबार

०२ मे, २०२१काठमाडौं । कोरोना संक्रमितको संख्या देशभर उच्चगतिमा...

मध्यरातमा जुवाको खालमा प्रहरी छापा : वडाअध्यक्षसहित १६ पक्राउ मध्यरातमा जुवाको खालमा प्रहरी छापा : वडाअध्यक्षसहित १६ पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जनवरी, २०२० कैलाली । कैलालीको धनगढीमा एक स्थानीय...

भारतमा कोरोना संक्रमित नेपालीको संख्या १२, एउटै परिवारका ८ मा संक्रमण भेटियो भारतमा कोरोना संक्रमित नेपालीको संख्या १२, एउटै परिवारका ८ मा संक्रमण भेटियो

२०७७ आश्विन १८ गते आइतबार

१० अप्रिल, २०२० नयाँदिल्ली । भारतका विभिन्न शहरमा बस्दै...

Top