पर्यटकका लागि थप आकर्षक गन्तव्य बन्दै टिस्टुङ, थपियो प्याराग्लाईडिङ् सेवा

Best Khabar Team | २०७६ माघ ३ गते शुक्रबार


१७ जनवरी, २०२०
हेटौंडा । काठमाडौंसँग सिमाना जोडिएको मकवानपुर जिल्लाको टिस्टुङ्गमा प्याराग्लाइडिङ् सेवा शुरु हुने भएको छ । नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण र यहाँस्थित उत्साहि पर्यटन व्यवसायीहरु सम्मिलित टिस्टुङ प्याराग्लाइडिङ प्रालिको सहकार्यमा पर्यटकीय क्षेत्र टिस्टुङ्गमा छिट्टै नै प्याराग्लाडिङ्ग सेवा शुरु गर्न लागिएको हो । हिउँका पारखीहरु तथा प्राकृतिक सुन्दरताको लागि उत्कृष्ट टिस्टुङ्गमा अब सहासिक पर्यटनको रुपमा परिचित प्याराग्लाइडिङ्ग खेल सेवा थप भएसँगै यहाँ आउने पर्यटकको संख्या ह्वात्तै बढ्ने अनुमान गरिएको छ ।

प्याराग्लाईडिङ्ग स्थल

काठमाडौं र आसपासमा हिमपात हुँदा मकवानपुरको दामान र टिस्टुङ्गमा हिँउ पर्ने भएकोले यहाँ हिउँ परेका बेला हिउँ खेल्नेहरुको भिड् लाग्ने गरेको छ । त्रिभुवन राजपथ अन्र्तगत पर्ने टिस्टुङ्गमा शुरुहुने प्याराग्लाइडिङ्ग अधिकतम ५ हजार फिटको उचाईसम्म हुनेछ । नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० को सन्दर्भ तथा स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकलाई मध्यनजर गर्दै आगामी फागुन १५ गते अर्थात् २७ फेब्रुअरीबाट यो सेवा शुरु हुने बताइएको छ ।

काठमाडौंबाट टिस्टुङ्गको देउरालीसम्मको दुरी करिब ५५ किलोमिटर रहेको छ । प्रदेशनम्बर ३ को राजधानी बन्न लागेको मकवानपुरको हेटौंडाबाट ८४ किलोमिटर उत्तर पश्चिममा पर्ने टिस्टुङ्ग काठमाडौंबासीहरुको पनि पर्यटकीय गन्तव्यको रुपमा रहेको छ । यहाँको अर्गानिक खानेकुरा, जीवनशैलीलगायतले स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकको ध्यान खिच्ने गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अफगानिस्तानमा ईदको सामान किन्न गएका सर्वसाधारणलाई लक्षित गरी विस्फोट, १७ को मृत्यु अफगानिस्तानमा ईदको सामान किन्न गएका सर्वसाधारणलाई लक्षित गरी विस्फोट, १७ को मृत्यु

२०७७ श्रावण १६ गते शुक्रबार

३१ जुलाई, २०२०काबुल, अफगानिस्तान । अफगानिस्तानको लोगार प्रान्तमा अज्ञात...

आज प्रणय दिवस, नेपालमा १ करोड बढीको गुलाब फूलमात्रै आयात आज प्रणय दिवस, नेपालमा १ करोड बढीको गुलाब फूलमात्रै आयात

२०७६ फाल्गुन २ गते शुक्रबार

१४ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । आज अँग्रेजी पात्रो अनुसार...

काठमाडौंमा बायुप्रदुषण उच्च बनेपछि स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : घरबाहिर ननिस्कौं काठमाडौंमा बायुप्रदुषण उच्च बनेपछि स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : घरबाहिर ननिस्कौं

२०७७ चैत्र १३ गते शुक्रबार

२६ मार्च, २०२१काठमाडौं । बिहीबार रातिदेखि काठमाडौं उपत्यकाको बायु...

सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले संघीय सरकारलाई भन्यो : ‘कालापानी क्षेत्रको तत्काल स्थलगत भ्रमण गरियोस्’ सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले संघीय सरकारलाई भन्यो : ‘कालापानी क्षेत्रको तत्काल स्थलगत भ्रमण गरियोस्’

२०७७ बैशाख २८ गते आइतबार

१० मे, २०२०धनगढी । सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले नेपाली सीमा...

Top