पूर्वराजदूत शर्माको हृदयघातका कारण लण्डनमा निधन

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ जनवरी, २०२०

लण्डन । पूर्वराजदूत मुरारीराज शर्माको हृदघातका कारण निधन भएको छ । ६८ वर्षका शर्माको बेलायतको लण्डस्थित पट्नीस्स्थित आफ्नै घरमा बिहान ११ बजेतिर निधन भएको उहाँको पारिवारिक स्रोतले जानकारी दिएको छ बिहानी भ्रमणमा निस्केर घर आएलगत्तै मंगलबार असजिलो महसुस गरेका शर्माको एक्कासी घरमै निधन भएपछि परिवार अहिले शोकमा डुबेको छ । विहानी भ्रमणबाट घर आएर बिहानीको खाजा खाएलगत्तै अप्ठेरो भयो भन्दै एक्कासी बेहोस भएका शर्मा पछि उठेनन् ।

सन् २००७ नोभेम्बर देखि २००९ अप्रिलसम्म बेलायतका लागि नेपाली राजदूतको रुपमा कार्यरत शर्माले २००८ को फेब्रुअरी तेश्रो हप्ता बेलायती महारानी एलिजाबेथ समक्ष ओहोदाको प्रमाणपत्र पेस गरेका थिए । संयुक्त राष्ट्रसंघको स्थायी प्रतिनिधि भएर न्युयोर्कमा समेत काम अनुभव उनीसँग थियो । पूर्वी नेपलको भोजपुर जिल्लामा पर्ने दिङ्गलामा जन्मनुभएका शर्माका २ छोरा अमेरिकामा छन् । उनीहरु चिकित्सक पेशामा कार्यरत छन् ।

४० वर्षअघि नेपालको निजामती सेवामा प्रवेश गरेका शर्मा बेलायतमा रहेका नेपाली तथा विदेशीहरुमाझ सुपरिचित पूर्व कुटनीतिज्ञको रुपमा परिचित थिए । उनको अन्त्येष्टि बेलायतमा गर्ने वा अन्यत्र गर्ने भन्ने विषयमा टुंगो लागिसकेको छैन । छोराहरु अमेरिकाबाट लण्डन आएपछि अन्त्येष्टि कहाँ गर्ने भन्ने निर्णयमा पुगिने लण्डनस्थित उनको आफन्तले जनाएको छ । शर्मा उहाँकी श्रीमतीसँग लण्डनमा बस्दै आएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित) विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । ईप्लानेट प्रा.लि.ले अनिला श्रेष्ठलाई...

कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या ३ लाख नाघ्यो, विश्वभरको पर्यटकीय गतिविधि ठप्प कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या ३ लाख नाघ्यो, विश्वभरको पर्यटकीय गतिविधि ठप्प

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ मे, २०२०काठमाडौं । महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका...

भारत चीनबीचको सीमा विवाद : रुसको मध्यस्थतामा वार्ता हुँदै भारत चीनबीचको सीमा विवाद : रुसको मध्यस्थतामा वार्ता हुँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ जुन, २०२०नयाँदिल्ली । गएको सोमबार राती भारत चीन...

हेलिकोप्टर दुर्घटनामा घाइते पाइलट सेडाईँको भारतमा निधन हेलिकोप्टर दुर्घटनामा घाइते पाइलट सेडाईँको भारतमा निधन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ अक्टोबर, २०२३काठमाडौं । सोलुखुम्बुमा भएको हेलिकोप्टर दुर्घटनामा गम्भीर...

Top