गतवर्ष भन्दा १ सय मेट्रिक टन बढी कन्दमुल काठमाडौं भित्रि-यो, भारबाट तरुल बढी आयात

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । विशेषत हिन्दुहरुले मनाउने माघे संक्रान्ति पर्वलाई मध्यनजगर गर्दै काठमाडौं उपत्यकाभित्र ठूलो मात्रामा तरुल, पिँडालु र सखरखण्ड भित्रिएको छ । काठमाडौंको सबैभन्दा ठूलो तरकारी तथा फलफूल बजार, कालीमाटी तरकारी तथा फलफूल बजारमा गतवर्ष माघे संक्रान्तिका बेला ९ सय ९९ सय मेट्रिकटन कन्दमुल भित्रिएको भएपनि यो वर्षको यही समयमा करिब १ हजार मेट्रिकटन तरुल र २ सय ७० मेट्रिक सखरखण्ड र ३ सय मेट्रिकटन पिँडालु भित्रएको छ ।

यसरी काठमाडौं भित्रिएका तरुल मध्ये ७१ हजार ९ सय केजी तरुल भने भारतबाट ल्याइएको हो । यसपटक सबैभन्दा बढी तरुल तराईको जिल्ला सर्लाहीबाट काठमाडौ भित्रिएको छ । माघे संक्रान्ति अर्थात् मकर संक्रान्तिको अवसरमा घ्यू, चाकु, तरुल, पिँडालु, सखरखण्ड,लगायत खाने प्रचलन रहेको छ ।

चिसो भगाउन तथा शरिरमा स्फूर्ति राख्नका लागि परापूर्वकालदेखि नै माघेसंक्रान्तिमा यी कन्दमुल खाने प्रचलन रहेको छ । विभिन्न जाति र समुदायले यो पर्वलाई धुमधामका साथ मनाउने गर्दछन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
२४ घण्टामा २८९ जना कोरोना संक्रमित थपिए २४ घण्टामा २८९ जना कोरोना संक्रमित थपिए

२०७७ आश्विन २० गते मंगलबार

१० जुन, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न स्थानमा पछिल्लो २४...

लकडाउन जेठ ३२ सम्म लम्बियो लकडाउन जेठ ३२ सम्म लम्बियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना रोग नियन्त्रणका लागि...

कोरोनाका कारण दुबईमा एक नेपालीको मृत्यु कोरोनाका कारण दुबईमा एक नेपालीको मृत्यु

२०७७ आश्विन १९ गते सोमबार

१०मे, २०२०दुबई । संयुक्त अरब इमिरेट्सको दुबई शहरमा कोरोना...

ओखलढुंगाबाट काठमाडौं आउँदै गरेको बस दुर्घटना : ६ को मृत्यु, २८*  घाइते ओखलढुंगाबाट काठमाडौं आउँदै गरेको बस दुर्घटना : ६ को मृत्यु, २८* घाइते

२०८० मंशिर १७ गते आइतबार

१२ मार्च, २०२३सिन्धुलीगढी, सिन्धुली । ओखलढुंगाबाट काठमाडौं आउँदै गरेको...

Top