गतवर्ष भन्दा १ सय मेट्रिक टन बढी कन्दमुल काठमाडौं भित्रि-यो, भारबाट तरुल बढी आयात

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । विशेषत हिन्दुहरुले मनाउने माघे संक्रान्ति पर्वलाई मध्यनजगर गर्दै काठमाडौं उपत्यकाभित्र ठूलो मात्रामा तरुल, पिँडालु र सखरखण्ड भित्रिएको छ । काठमाडौंको सबैभन्दा ठूलो तरकारी तथा फलफूल बजार, कालीमाटी तरकारी तथा फलफूल बजारमा गतवर्ष माघे संक्रान्तिका बेला ९ सय ९९ सय मेट्रिकटन कन्दमुल भित्रिएको भएपनि यो वर्षको यही समयमा करिब १ हजार मेट्रिकटन तरुल र २ सय ७० मेट्रिक सखरखण्ड र ३ सय मेट्रिकटन पिँडालु भित्रएको छ ।

यसरी काठमाडौं भित्रिएका तरुल मध्ये ७१ हजार ९ सय केजी तरुल भने भारतबाट ल्याइएको हो । यसपटक सबैभन्दा बढी तरुल तराईको जिल्ला सर्लाहीबाट काठमाडौ भित्रिएको छ । माघे संक्रान्ति अर्थात् मकर संक्रान्तिको अवसरमा घ्यू, चाकु, तरुल, पिँडालु, सखरखण्ड,लगायत खाने प्रचलन रहेको छ ।

चिसो भगाउन तथा शरिरमा स्फूर्ति राख्नका लागि परापूर्वकालदेखि नै माघेसंक्रान्तिमा यी कन्दमुल खाने प्रचलन रहेको छ । विभिन्न जाति र समुदायले यो पर्वलाई धुमधामका साथ मनाउने गर्दछन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकाको न्यूर्योकमा २ जना नेपालीमा कोरोना संक्रमण, अस्पतालमा उपचार हुँदै अमेरिकाको न्यूर्योकमा २ जना नेपालीमा कोरोना संक्रमण, अस्पतालमा उपचार हुँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२ न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा रहेका २...

दल बिभाजनसम्बन्धी नयाँ अध्यादेशको प्रभाव : बाबुराम भट्टराई र महन्थ ठाकुर नेतृत्वको दुई पार्टीबीच मध्यरातमा एकता दल बिभाजनसम्बन्धी नयाँ अध्यादेशको प्रभाव : बाबुराम भट्टराई र महन्थ ठाकुर नेतृत्वको दुई पार्टीबीच मध्यरातमा एकता

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपालका इतिहाँसमा धेरैजस्ता महत्वपूर्ण निर्णय...

क्यान्सरले लग्यो बलिउड अभिनेता इरफानलाई क्यान्सरले लग्यो बलिउड अभिनेता इरफानलाई

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ अप्रिल, २०२०नयाँदिल्ली । चर्चित बलिउड तथा हलिउड अभिनेता...

कोरोना भाइरसको नाम अब ‘कोभिड १९’ कोरोना भाइरसको नाम अब ‘कोभिड १९’

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२०एजेन्सी । झण्डै एक हजार २ सय...

Top