भारतमा जवाहरलाल नेहरू विश्वविद्यालयका विद्यार्थीहरुमाथि सांघातिक हमला, दर्जनौं विद्यार्थी घाइते (भिडियोसहित)

Best Khabar Team | २०७७ जेठ १९ गते सोमबार


०६ जनवरी, २०२०
नयाँदिल्ली । भारतको चर्चित जवाहरलाल नेहरु विश्वविद्यालयमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुमाथि गएराति अज्ञात समूहले सांघातिक आक्रमण गरेको छ । मुखमा कालोपट्टी बाँधेर हतियारसहित विश्वविद्यालय परिसर घुसेका नाकावधारी समूहले आक्रमण गरेको हो । आक्रमणमा परी विश्वविद्यालयमा अध्ययनरत करिब ३ दर्जन विद्यार्थी घाइते भएका छन् । घाइतेहरुको शरिरका विभिन्न भागमा चोट लागेको छ ।

आक्रमणकारीहरुले रड, इटा तथा अन्य घरेलुहतियार बोकेर विश्वविद्यालय परिसरमा रहेका विद्यार्थीहरुमाथि आक्रमण शुरु गरेका थिए । आक्रमणकारीहरुले विद्यार्थीको उपचारका लागि गएका चिकित्सक तथा एम्बुलेन्समाथि पनि आक्रमण गरेको भारतीय सञ्चारमाध्यमले जनाएको छ । त्यस क्रममा आधादर्जन बढी एम्बुलेन्स र केही चिकित्सकहरु घाइते भएका छन् ।

घाइतेहरुको अहिले स्थानीय अस्पतालहरुमा उपचार भै रहेको छ । घटनामा भारतीय जनता पार्टी नेतृत्वको अखिल भारतीय विद्यार्थी परिषदको संलग्नता रहेको आशंका गरिएको छ । विगत केहीसमय यता शुल्कबृद्धिको विषयलाई लिएर सत्तारुढ र अन्य विद्यार्थी सँगठनबीचको विवाद बढ्दै गएका बेला गएराति सो घटना भएको हो ।

घटनाको विभिन्न राजनीतिक संगठन र नेताहरुले विरोध जनाएको छ । सत्तारुढ विजेपीले भने घटनाको निष्पक्ष छानबिन गरी घटनामा संलग्नमाथि कडा कारबही गर्ने जनाएको छ । घटनाको यो भिडियो हामीले एएनआई टेलिभिजनबाट साभार गरेका हौं ।

भिडियो हेर्न तलको लिंकमा क्लिक गर्नुहोस् ।

https://www.youtube.com/watch?v=B8-T2MFQrgsComment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान असार १६ (जुन ३०) सम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान असार १६ (जुन ३०) सम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना (कोभिड–१९) लाई मध्यनजर...

कोरोनाबाट विश्वभर ज्यान गुमाउनेको संख्या पौने ३ लाख नाघ्यो, करिब ४० लाख संक्रमित कोरोनाबाट विश्वभर ज्यान गुमाउनेको संख्या पौने ३ लाख नाघ्यो, करिब ४० लाख संक्रमित

२०७७ श्रावण २१ गते बुधबार

०८ मे, २०२०लिंकरोभर बेल्जियम । कोरोना अर्थात् कोभिड १९...

उपत्यकामा कोरोना : ललितपुरमा ३ को मृत्यु उपत्यकामा कोरोना : ललितपुरमा ३ को मृत्यु

२०७७ मंशिर २३ गते मंगलबार

१२ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । कोरोना संक्रमणबाट काठमाडौं उपत्यकामा पछिल्लो...

सप्तरीमा पहिलो पटक भेटिए कोरोना संक्रमित सप्तरीमा पहिलो पटक भेटिए कोरोना संक्रमित

२०७७ कार्तिक २० गते बिहिबार

११ मे, २०२०सप्तरी । तराईका जिल्लामा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना...

Top