विमानस्थलमा सुन तस्करीको नयाँ शैली, पेटदेखि मलद्वारसम्म सुनैसुन

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख १९ गते शुक्रबार


मलद्वारमा सुन लुकाएर ल्याउने क्रममा पक्राउ परेका हरेरामको पासपोर्ट र उनले लुकाएको सुन ।

०५ जनवरी, २०२०

काठमाडौं । मुलुकको सबैभन्दा ठूलो र एकमात्रै विमानस्थल, त्रिभुवन अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा दैनिकजसो अबैध सुन तथा हिराको तस्करी हुन थालेको छ । यो पनि निक्कै अनौठो र फरक तौर तरिका अपनाएर । केही समयअघिसम्म विभिन्न धातुका भाँडा तथा सुटकेसमा फल्स बटम बनाई सुन तथा अन्य बहुमुल्य धातु तस्करी हुने गरेको भएपनि हाल आएर सुन तस्करीमा नयाँ उपाय अपनाउन तस्करहरु सक्रिय रहेका छन् ।

केहीवर्ष अघि एक थाई युवतीले आफ्नो तीघ्रामा चिरेर सुन राखी पछि माथिबाट टाँका लगाएर काठमाडौं आउँदै गरेको अवस्थामा प्रहरीले पक्रेको थियो । तर विमानस्थलमा सुरक्षामा खटिने प्रहरीले तस्करहरुका तस्करीका तौर तरिका थाहा पाउन थालेपछि तस्करहरु चलाख हुन थालेका हुन् भने उनीहरुले तस्करीका नयाँ नयाँ उपाय अपनाउन थालेका हुन् । कतिपय तस्करहरुले ज्यान नै जोखिममा राखेर स्वास्थ्यमा गम्भीर असर पर्ने गरी, सुन तथा अन्य बहुमुल्य धातुको तस्करी गर्न थालेका छन् ।

प्रहरीको कडा सुरक्षाका बीच पनि स्वदेशी तथा विदेशी तस्करहरुले विभिन्न देशहुँदै नेपालको विमानस्थलबाट सुन तथा हिराको तस्करी गर्ने कोशिष पछिल्लो समयमा तीव्र बनाएका छन्, त्यो पनि अनौठो तरिकाबाट । यो हप्तामात्रै प्रहरीले त्रिभुवन विमानस्थलबाट करिब ६ किलोग्राम सुन र २ सय ग्राम हिरा बरामद गरेको छ । यी हिरा सुटकेस तथा अन्य बस्तुमा राखेर ल्याएको नभै शरीरको भित्रिभागमा राखेर तस्करी गर्ने कोशिष तस्करहरुले गरेका छन् । आजमात्रै प्रहरीले काठमाडौंको त्रिभुवन अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट ५०० ग्राम सुन र २ सय ग्राम हिरा बरामद गरेको छ ।

यसअघि शनिबार मात्रै प्रहरीले २ किलो सुन बरामद गरेको थियो । आज प्रहरीले आधा किलोग्राम सुनसहित भारतीय नागरिक किजाकेथिल नौसानलाई पक्रेको हो । संयुक्त अरव इमिरेट्सबाट काठमाडौं आएका उनलाई अध्यागमन कार्यायले चेकजाँच गर्ने क्रममा पक्रेको हो । उनको मलद्वारभित्रबाट यो सुनको क्याम्पसुल निकाएिको हो । अर्का भारतीय नागरिक मोहमद म्यादिन स्थालीको साथबाट प्रहरीले २ सय ग्राम हिरा बरामद गरेको थियो । उनले २ सय ग्राम हिराको क्याप्सुल निलेर आएका थिए ।

प्रहरीले अस्पताल लगेर चेकजाँच गराउँदा उनको पेटमा सो परिणाममा हिरा बरामद गरेको हो । यसअघि हिजोमात्रै भारत महाराष्ट्रका नविन गोपी चन्द र भरत सुरेशलालले मलद्वारमा राखेर ल्याएको २ किलोग्राम सुनका ३ वटा क्याप्सुल प्रहरीले बरामद गरेको थियो । यतिसम्म चलाखी गरेर उनीहरुले सो सुन ल्याएका थिएकी विमानस्थलको मेटल डिटेक्टरले समेत थाहा नपाउने गरी तरल स्वरुपमा सुनको क्याम्पुल मलद्वावरमा राखेर ल्याएका थिए । जुनकुरा अस्पतालमा लगेर एक्सरे गरेपछि मात्रै खुल्न आएको थियो ।

यसअघि पुस १५ गते पनि भारतीय नागरिक नागरिक हरेराम नेपालीलाई प्रहरीले मलद्वारमा सुन राखेर विमनस्थलको भन्सार हुँदै काठमाडौं भित्रने क्रममा पक्रेको थियो । केही महिना अघि पनि भारतीय नागरिकहरुले मलद्वारमा राखेर ल्याएको सुन प्रहरीले पक्रेको थियो । यसरी तस्करहरुले तस्करीका नयाँ नयाँ तौर तरिकाहरु अपनाउन थालेपछि विमानस्थलका प्रहरीहरुका लागि यो टाउको दुखाईको विषय बनेको छ । Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दुई मानवसहित अमेरिकाले अन्तरिक्षमा पठायो रकेट (भिडियोसहित) दुई मानवसहित अमेरिकाले अन्तरिक्षमा पठायो रकेट (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मे, २०२०न्यूर्योक । विश्वमा सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमणको...

अमेरिकन आइडलमा उपविजेता बने नेपाली गायक दिवेश अमेरिकन आइडलमा उपविजेता बने नेपाली गायक दिवेश

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ मे, २०२०काठमाडौं । अमेरिकामा जारी चर्चित सांगीतिक प्रस्तुती...

जब हाफ कट्टुलगाएर ७१ वर्षका बयोबृद्द राष्ट्रपति सामान किन्न लाइनमा बसे…. जब हाफ कट्टुलगाएर ७१ वर्षका बयोबृद्द राष्ट्रपति सामान किन्न लाइनमा बसे….

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०पोर्तिमाउ, पोर्चुगल । विश्वभर कोरोना भाइरस (कोभिड...

काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना जोखिम बढेको भन्दै सतर्क रहन प्रधानमन्त्रीको आग्रह काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना जोखिम बढेको भन्दै सतर्क रहन प्रधानमन्त्रीको आग्रह

२०७७ आश्विन २१ गते बुधबार

१० जुलाई, २०२०काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पछिल्ला...

Top