थुनामुक्त भएसँगै १ सय २२ चिनियाँ नागरिकलाई अध्यागमनको जिम्मा लगाईयो

Best Khabar Team | २०७६ पुष २० गते आइतबार


०५ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । केहीसाता अघि काठमाडौंका विभिन्न ठाउँबाट पक्राउ परेका १ सय २२ जना चिनियाँ नागरिक आज थुनामुक्त भएका छन् । उनीहरुलाई प्रतिव्यक्ति एक हजार रुपैयाँ जरिवाना लिएर जिल्ला प्रशासन कार्यालयले आज थुनामुक्त गराएको हो ।

पक्राउ परेका चिनियाँ नागरिकबाट बरामद गरिएको विद्यूतीय सामग्री

जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा पक्राउ परेका चिनियाँ नागरिकहरुविरुद्ध अभद्र व्यवहारसम्बन्धी कसुरको प्रतिवेदन काठमाडौं जिल्ला प्रशासनमा पेश गरिएको थियो । सोही कसुरमा काठमाडौंका प्रमुख जिल्ला अधिकारी जनकराज दाहालले प्रतिव्यक्ति १ हजार रुपैयाँ जरिवना लिई पक्राउ परेकालाई थुनामुक्त गर्न आदेश दिएसँगै चिनियाँ नागरिक रिहा भएका हुन् । रिहा भएलगत्तै आजै साँझ उनीहरुलाई अध्यागमन विभागको जिम्मा लगाइएको छ ।

केही समयअघि काठमाडौंको मनमैजु, हात्तिगौंडा, बुढानिलकण्ठलगायतका ठाउँमा घर नै लिएर बसेका अवस्थामा उनीहरुलाई पक्राउ गरिएको थियो । नेपालमा बसेर ‘आर्थिक अपराध’ गरेको आशंकामा नेपालस्थित चिनियाँ दुतावासले नेपाल सरकारलाई उनीहरुलाई पक्रन आग्रह गरेको थियो ।

पक्राउ परेकाहरुका साथबाट प्रहरीले ठूलो संख्यमा मोबाइल, ल्यापटप, कम्पयुटर सिपियुलगायतका विद्युतीय सामग्रीसमेत बरामद गरेको थियो । प्रहरीको अनुसन्धानले उनीहरुले कुनै अपराध नगरको निष्कर्ष निकालेपछि आज जिल्ला प्रशासन कार्यालयले उनीहरुलाई थुनामुक्त गर्दै स्वदेश फिर्ता गराउने तयारी गरेको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
घरमै बसेर यसरी पढ्न–पढाउन मिल्नेछ अब आफ्ना नानी बाबुहरुलाई घरमै बसेर यसरी पढ्न–पढाउन मिल्नेछ अब आफ्ना नानी बाबुहरुलाई

२०७७ बैशाख २८ गते आइतबार

१० मे, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को...

कोरोना संक्रमण नियन्त्रणको पूर्वतयारी : चीनलगायत ५ देशका नागरिकलाई काठमाडौं विमानस्थलमा भिषा नदिइने कोरोना संक्रमण नियन्त्रणको पूर्वतयारी : चीनलगायत ५ देशका नागरिकलाई काठमाडौं विमानस्थलमा भिषा नदिइने

२०७६ फाल्गुन २० गते मंगलबार

०३ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस संक्रमणको...

खुम्जुङ्ग अर्थात् ‘ग्रिन भ्याली’ जहाँ भेटिन्छन् हरिया घरहरु खुम्जुङ्ग अर्थात् ‘ग्रिन भ्याली’ जहाँ भेटिन्छन् हरिया घरहरु

२०७६ मंशिर २७ गते शुक्रबार

काठमाडौंबाट करिब १ साता लामो ट्रेकिङ्ग गर्ने सुरमा हुनुहुन्छ...

कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते

२०७७ जेठ १७ गते शनिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या १४...

Top