अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा नदीमा डुबेर धादिङ्गका २ युवकको मृत्यु, १ गम्भीर घाइते

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १९ गते बुधबार


०४ जनवरी, २०२०

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा नदीमा डुबेर २ नेपाली विद्यार्थीको मृत्यु भएको छ । सो घटनामा अर्का एक नेपाली विद्यार्थी सख्त घाइते भएको बताइएको छ । शुक्रबार स्थानीय समय अनुसार साँझको साढे ७ बजेतिर बेरोबरा नेशनल पार्क नजिकै रहेको सो नदीमा पौडी खेल्न गएका उनीहरुको नदीमा डुबेर मृत्यु भएको अष्ट्रेलियाको नाईन न्यूजले जनाएको छ । मृत्यु हुनेमा २६ वर्षका बिसाल सेढाई र २३ वर्षका रोशन छत्कुली भएको बताइएको छ । छत्कुली र सेढाई दुबैको नेपालको स्थायी ठेगाना धादिङ्ग जिल्ला भएको बताइएको छ । पछिल्ला केही दिनयता अष्ट्रेलियामा तापक्रम ह्वात्तै बढेपछि सेढाई र छत्कुलीसहित ५/६ जना विद्यार्थीहरुको समूह गर्मी छल्न भन्दै सो क्षेत्रमा पुगेका थिए ।

उनीहरु नदीमा छिरेको केहीसमयपछि नै उनीहरुसँगै गएका साथीहरुले स्थानीय आपतकालीन सेवाका कर्मचारीलाई फोन गरेर घटनाको जानकाी गराएका थिए । लगत्तै गोताखोरसहितको उद्धार टोली घटनास्थल पुगेको थियो । उनीहरु घटनास्थल पुग्दा सेढाई र छत्कुली नदीको सतहमा रहेको गिलो माटोमा डुबेको अवस्थामा भेटिएको बताइएको छ ।

घटनामा अर्का एक नेपाली प्रदिप पाण्डे गम्भीर घाइते भएका छन् । बेहोस अवस्थामा पानीबाट निकालेर पाण्डेलाई हाल उपचारको लागि सिड्नीको वेष्टमेड अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ । नाईन न्यूजका अनुसार शुक्रबारे सप्ताहन्तमा सो क्षेत्रमा क्याम्पिङ्गसहित माछा मार्नका लागि भन्दै उनीहरुले निकुञ्ज क्षेत्रको टिकट लिएका थिए ।

साप्ताहिक छुट्टी मनाउनका लागि ठूलो संख्यामा मानिसहरु क्याम्पमा बस्ने गरी सो क्षेत्रमा जाने गर्दछन् । घटनाको विषयमा अष्ट्रेलियास्थित उनीहरुको साथिभाई तथा आफन्तमार्फत् नेपालस्थित परिवारलाई जानकारी गराई सकिएको बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोनाको संक्रमणबाट फ्रान्समा थप एक जनाको मृत्यु, युरोपमा फैलँदै कोरोना कोरोनाको संक्रमणबाट फ्रान्समा थप एक जनाको मृत्यु, युरोपमा फैलँदै कोरोना

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२० पेरिस । फ्रान्सको राजधानी पेरिसमा थप...

युरोपमा कोरोनाको प्रभाव : बेल्जियम र लण्डन दुबै देशले सिमा ‘लकडाउन’ गर्दै युरोपमा कोरोनाको प्रभाव : बेल्जियम र लण्डन दुबै देशले सिमा ‘लकडाउन’ गर्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मार्च, २०२० लिंकरोभर, बेल्जियम । पछिल्लो समयमा युरोपमा...

मृत्युपछि पनि अरुलाई संसार देखाउन कुलमानले गरे आँखादानको निर्णय मृत्युपछि पनि अरुलाई संसार देखाउन कुलमानले गरे आँखादानको निर्णय

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी, २०२०काठमाडौं । नेपालबाट पूर्णरुपमा लोडसेडिङ्ग हटाउने ‘उज्यालोका...

अष्ट्रेलियामा आगोको वितण्डा अष्ट्रेलियामा आगोको वितण्डा

२०७६ चैत्र १९ गते बुधबार

०४ जनवरी, २०२० मेलबर्न । अष्ट्रेलियाको भिक्टोरिया राज्यको जंगलमा...

Top