hi himalaya nepal

अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा नदीमा डुबेर धादिङ्गका २ युवकको मृत्यु, १ गम्भीर घाइते

Best Khabar Team | २०७६ पुष १९ गते शनिबार


०४ जनवरी, २०२०

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा नदीमा डुबेर २ नेपाली विद्यार्थीको मृत्यु भएको छ । सो घटनामा अर्का एक नेपाली विद्यार्थी सख्त घाइते भएको बताइएको छ । शुक्रबार स्थानीय समय अनुसार साँझको साढे ७ बजेतिर बेरोबरा नेशनल पार्क नजिकै रहेको सो नदीमा पौडी खेल्न गएका उनीहरुको नदीमा डुबेर मृत्यु भएको अष्ट्रेलियाको नाईन न्यूजले जनाएको छ । मृत्यु हुनेमा २६ वर्षका बिसाल सेढाई र २३ वर्षका रोशन छत्कुली भएको बताइएको छ । छत्कुली र सेढाई दुबैको नेपालको स्थायी ठेगाना धादिङ्ग जिल्ला भएको बताइएको छ । पछिल्ला केही दिनयता अष्ट्रेलियामा तापक्रम ह्वात्तै बढेपछि सेढाई र छत्कुलीसहित ५/६ जना विद्यार्थीहरुको समूह गर्मी छल्न भन्दै सो क्षेत्रमा पुगेका थिए ।

उनीहरु नदीमा छिरेको केहीसमयपछि नै उनीहरुसँगै गएका साथीहरुले स्थानीय आपतकालीन सेवाका कर्मचारीलाई फोन गरेर घटनाको जानकाी गराएका थिए । लगत्तै गोताखोरसहितको उद्धार टोली घटनास्थल पुगेको थियो । उनीहरु घटनास्थल पुग्दा सेढाई र छत्कुली नदीको सतहमा रहेको गिलो माटोमा डुबेको अवस्थामा भेटिएको बताइएको छ ।

घटनामा अर्का एक नेपाली प्रदिप पाण्डे गम्भीर घाइते भएका छन् । बेहोस अवस्थामा पानीबाट निकालेर पाण्डेलाई हाल उपचारको लागि सिड्नीको वेष्टमेड अस्पतालमा भर्ना गरिएको छ । नाईन न्यूजका अनुसार शुक्रबारे सप्ताहन्तमा सो क्षेत्रमा क्याम्पिङ्गसहित माछा मार्नका लागि भन्दै उनीहरुले निकुञ्ज क्षेत्रको टिकट लिएका थिए ।

साप्ताहिक छुट्टी मनाउनका लागि ठूलो संख्यामा मानिसहरु क्याम्पमा बस्ने गरी सो क्षेत्रमा जाने गर्दछन् । घटनाको विषयमा अष्ट्रेलियास्थित उनीहरुको साथिभाई तथा आफन्तमार्फत् नेपालस्थित परिवारलाई जानकारी गराई सकिएको बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विश्वभर कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या २ लाख नाघ्यो विश्वभर कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या २ लाख नाघ्यो

२०७७ बैशाख १३ गते शनिबार

२५ अप्रिल, २०२०प्रदिप शर्मा– काठमाडौं । गत डिसेम्बरमा चीनको...

नेपालमा पहिलो पटक पत्रकारलाई कोरोना ! नेपालमा पहिलो पटक पत्रकारलाई कोरोना !

२०७७ बैशाख ३० गते मंगलबार

१२ मे, २०२० वीरगञ्ज । नेपालमा पहिलो पटक सञ्चारकर्मी...

बेचिएर फर्किका बालबालिकाको ‘सर्कस’ काठमाडौंमा बेचिएर फर्किका बालबालिकाको ‘सर्कस’ काठमाडौंमा

२०७६ मंशिर २७ गते शुक्रबार

१३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौै बाल्यावस्थामा तस्करीमा परी उद्धार भई...

प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ

२०७६ फाल्गुन ३ गते शनिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले...

Top