अष्ट्रेलियामा आगोको वितण्डा

Best Khabar Team | २०७६ पुष १९ गते शनिबार


०४ जनवरी, २०२०
मेलबर्न । अष्ट्रेलियाको भिक्टोरिया राज्यको जंगलमा एक महिनादेखि सल्किएको आगो नियन्त्रण बाहिर गएको छ । प्रचण्ड गर्मीकाबीच आगोले सो क्षेत्रका हजारौं हेक्टर जंगल नष्ट गरेको छ । स्थानीय गिप्पस्ल्याण्ड क्षेत्रमा आगलागीले अत्यासलाग्दो अवस्था सिर्जना गरेको छ । आगोले जलेर जंगलमा रहेका हजारौं बन्यजन्तु मरेका छन् । आगलागीका कारण त्यस क्षेत्रको वातावरणसमेत प्रदुसित बनेको छ ।

आगलागी नियन्त्रणबाहिर गएपछि सरकारले आपत्कालीन बैठक बसेर ३ हजार सैनिकलाई आगो नियन्त्रणका लागि खटाउने निर्णय गरेको छ । अहिले अष्ट्रेलियाको सिड्नी, मेलबर्नलगायतको क्षेत्रको तापक्रम ४० डिग्री सेन्टिग्रेट पुगेको छ ।

आजमात्रै प्रधानमन्त्री स्कट मोरिसनले आगलागीबाट थप जनधनको क्षति नहोस् भन्नका लागि सरकारले इतिहासमै यतिधेरै सेना परिचालन गर्न लागेको बताउनुभयो । आगो नियन्त्रका लागि दर्जनौ विमान तथा बारुणयन्त्रसहितका सयौं सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको भन्दै आगो नियन्त्रणमा आउन सकेको छैन । आगलागीका कारण सयौं स्थानीय घरबार छाडेर समुद्र क्षेत्रमा आश्रय लिइ बसेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

आगलागीबाट अहिलेसम्म १९ जनाको ज्यान गैसकेको छ भने २९ जना हराईरहेका छन् । आगलागीका कारण १ हजार ४ सय घरहर आगोले जलेका छन् । अहिले कंगारु आइसल्याण्डतर्फ आगोको ज्याला बढ्दै गएको छ । जुन नियन्त्रण बाहिर छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
युवाशक्ति बिदेसिँदा गाउँ रित्तिदै, भविष्यमा कहालीलाग्दो संकटको संकेत युवाशक्ति बिदेसिँदा गाउँ रित्तिदै, भविष्यमा कहालीलाग्दो संकटको संकेत

२०७६ पुष १ गते मंगलबार

– इन्दिरा कु. शर्मा पछिल्लो जनगणना अनुसार मुलुकको जनसंख्या...

अमेरिकी भिषा एप्लाई गर्दा अब फेसबुक तथा इमेल एकाउन्टसमेतको विवरण बुझाउनुपर्ने अमेरिकी भिषा एप्लाई गर्दा अब फेसबुक तथा इमेल एकाउन्टसमेतको विवरण बुझाउनुपर्ने

२०७६ जेठ २० गते सोमबार

०३ जुन २०१९ न्युयोर्क । अमेरिकाले आफ्नो देशमा भिजिट...

हारेर होइन जितेर हराऔं कोरोना हारेर होइन जितेर हराऔं कोरोना

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

बैदेशिक रोजगारीका लागि जन्मभूमिलाई छाडेर कर्मभूमि कतारमा छु यतिबेला...

झापामा थपिए अर्का कोरोना संक्रमित, देशभर संक्रमितको संख्या ५२ पुग्यो झापामा थपिए अर्का कोरोना संक्रमित, देशभर संक्रमितको संख्या ५२ पुग्यो

२०७७ बैशाख १४ गते आइतबार

२६ अप्रिल, २०२०दकम । पूर्वी नेपालको झापामा कोरोना संक्रमित...

Top