अष्ट्रेलियामा आगोको वितण्डा

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १९ गते बुधबार


०४ जनवरी, २०२०
मेलबर्न । अष्ट्रेलियाको भिक्टोरिया राज्यको जंगलमा एक महिनादेखि सल्किएको आगो नियन्त्रण बाहिर गएको छ । प्रचण्ड गर्मीकाबीच आगोले सो क्षेत्रका हजारौं हेक्टर जंगल नष्ट गरेको छ । स्थानीय गिप्पस्ल्याण्ड क्षेत्रमा आगलागीले अत्यासलाग्दो अवस्था सिर्जना गरेको छ । आगोले जलेर जंगलमा रहेका हजारौं बन्यजन्तु मरेका छन् । आगलागीका कारण त्यस क्षेत्रको वातावरणसमेत प्रदुसित बनेको छ ।

आगलागी नियन्त्रणबाहिर गएपछि सरकारले आपत्कालीन बैठक बसेर ३ हजार सैनिकलाई आगो नियन्त्रणका लागि खटाउने निर्णय गरेको छ । अहिले अष्ट्रेलियाको सिड्नी, मेलबर्नलगायतको क्षेत्रको तापक्रम ४० डिग्री सेन्टिग्रेट पुगेको छ ।

आजमात्रै प्रधानमन्त्री स्कट मोरिसनले आगलागीबाट थप जनधनको क्षति नहोस् भन्नका लागि सरकारले इतिहासमै यतिधेरै सेना परिचालन गर्न लागेको बताउनुभयो । आगो नियन्त्रका लागि दर्जनौ विमान तथा बारुणयन्त्रसहितका सयौं सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको भन्दै आगो नियन्त्रणमा आउन सकेको छैन । आगलागीका कारण सयौं स्थानीय घरबार छाडेर समुद्र क्षेत्रमा आश्रय लिइ बसेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

आगलागीबाट अहिलेसम्म १९ जनाको ज्यान गैसकेको छ भने २९ जना हराईरहेका छन् । आगलागीका कारण १ हजार ४ सय घरहर आगोले जलेका छन् । अहिले कंगारु आइसल्याण्डतर्फ आगोको ज्याला बढ्दै गएको छ । जुन नियन्त्रण बाहिर छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकाले पायो कोरोना भ्याक्सिन प्रयोगमा ‘आपत्कालीन अनुमति’ अमेरिकाले पायो कोरोना भ्याक्सिन प्रयोगमा ‘आपत्कालीन अनुमति’

२०७७ मंशिर २७ गते शनिबार

१२ डिसेम्बर, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । कोरोना भाइरस विरुद्ध आफ्नै...

हुम्लामा पनि जीप दुर्घटना,  सबै यात्रु नदीमा वेपत्ता, खोजी जारी हुम्लामा पनि जीप दुर्घटना, सबै यात्रु नदीमा वेपत्ता, खोजी जारी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०१९ काठमाडौं । विकट पहाडी जिल्ला बझाङ्मा...

तरकारी नष्ट गरिएको घटनाप्रति कृषि मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण, निर्वाधरुपमा विक्री वितरण गर्न आग्रह तरकारी नष्ट गरिएको घटनाप्रति कृषि मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण, निर्वाधरुपमा विक्री वितरण गर्न आग्रह

२०७६ पुष २१ गते सोमबार

०१ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोनाको बहानामा देशका विभिन्न जिल्लामा...

Top