कर्णाली प्रदेशमा व्यापक हिमपात, २ बालकको ज्यान गयो, जनजीवन अस्तव्यस्त

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १९ गते बुधबार


०४ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । विकट कर्णाली प्रदेशमा हिजो बिहानदेखि व्यापक हिमपात शुरु भएको छ । कर्णाली अञ्चलका, हुम्ला, जुम्ला, कालिकोट, मुगु, दैलेखलायतका जिल्लाका उच्च हिमाली भूभागमा झण्डै १ फिटसम्म हिउँ जमेको छ । हिमपातका कारण चिसो बढेपछि दैलेखमा राउटे समुदायका २ जना बालकको ज्यान गएको छ प्रहरीका अनुसार जंगलमा बस्दै आएका राउटे समुदायका १४ वर्षीय पीपल शाही र हर्कबहादुर साहिका ४ महिनाका छोरा जंगबहादुरको चिसोका कारण ज्यान गएको छ ।

सकुशल सुतेका दुबै बालकहरुको बिहान उठ्दा ओछ्यानमै मृत अवस्थामा भेटिएका थिए । रातभर परेको हिमपातका कारण बढेको चिसोमा कठ्यांग्रिएर उनीहरुको ज्यान गएको परिवारले जानकारी दिएको छ । बालकको मृत्युसँगै राउटे परिवारमा रुवाबासी चलेको छ । जंगलमा फिरन्ते जिवन विताउँदै आएका राउटे समुदायलाई यसकारले यसअघि नै पक्की घर बनाइने बताएपनि आफ्नो परम्परागत फिरन्ते बसाईलाई उनीहरुले निरन्तरता दिँदा विभिन्न समस्या भोग्दै आएका छन् ।

कर्णाली अञ्चलका अधिकांश जिल्लाहरुमा हिमपातका कारण स्थानीयको जनजीवन प्रभावित बनेको छ । हिमपातका कारण ती जिल्लाहरुमा विद्यालयहरु बन्द छन् भने अन्य सरकारी कार्यालयहरुमा समेत काम प्रभावित बनेको छ । हिमपातका कारण कतिपय जिल्लामा विद्युत् तथा टेलिफोन सेवा अवरुद्ध छ ।

विद्युत् अवरुद्ध हुँदा मोबाइल टावरहरुमासमेत समस्या देखिएको छ । साथै हुम्ला, मुगुलगायतका जिल्लाको तापक्रम माइनस ३ सम्म पुगेको छ । कतिपय हिमाली जिल्लाहरुमा रहेका विमानस्थलमा हवाई सेवा समेत अवरुद्ध बनेको छ । अझै केही साता ती जिल्लाहरुमा चिसो बढ्ने र हिमपात जारी रहने मौसमविद्हरुले जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
एकैदिन झण्डै साढे ४ सय जना नयाँ संक्रमित भेटिए, कुल संक्रमितको संख्या ५ हजार नाघ्यो एकैदिन झण्डै साढे ४ सय जना नयाँ संक्रमित भेटिए, कुल संक्रमितको संख्या ५ हजार नाघ्यो

२०७७ मंशिर २१ गते आइतबार

१२ जुन, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा मुलुकभर थप...

कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या १४...

प्यूठान दुर्घटना : रोल्पाका ७ मजदुरको ज्यान गयो प्यूठान दुर्घटना : रोल्पाका ७ मजदुरको ज्यान गयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ जुलाई, २०२०स्वर्गद्वारी, प्यूठान । प्यूठानमा गएराति भएको ट्याक्टर...

कोरोना संक्रमितको संख्या २ लाख ६४ नाघ्यो कोरोना संक्रमितको संख्या २ लाख ६४ नाघ्यो

२०७८ भाद्र १६ गते बुधबार

०९ जनवरी, २०२१काठमाडौं । नेपालमा गएको चैत्र महिनादेखि आजसम्म...

Top