एउटा तस्वीरले जगाएको ‘मानवता’…

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार


– बन्दना सापकोटा / बेष्टखबर डटकम

झण्डै २ सातादेखि काठमाडौं केन्द्रीत आन्दोलन गरिरहेका उखुकिसानहरुले काठमाडौंमा थुप्रै हण्डर खाए । यस क्रममा केही मुटु दुखाउने तस्वीरहरु सार्वजनिक भए । ती तस्वीरहरु मध्येको एक थियो – एकजना किसानले आफ्ले पसिना चुहाएर गरेको मेहनतको मूल्य पाउन सरकारको शहरमा आएर आँखामा आँसु छचल्काउँदै न्यायको ढोका ढक्ढक्याउँदै गरेको ।

तस्वीर : सामाजिक सञ्जाल

त्यो तस्वीर एकाएक सामाजिक सञ्जालमा फैलिन थाल्यो । सामाजिक सञ्जालमा त्यो तस्वीर सार्वजनिक भएपछि एकजना मनकारी जसले आफ्नो क्षमताले भ्याएको सहयोग गर्न तयार देखिए र उनले सार्वजनिक रुपमै त्यसको अपिल गरे । न्यायको भिख माग्दै काठमाडौं आएका किसानको आँखामा आँसुदेखेपछि काठमाडौंमा पर्यटन व्यवसाय गर्दै आएका गोर्खाका राजेन्द्र बजगाईँको मन भक्कानियो ।

अनि विभिन्न च्यानलबाट उखु किसानसँगको सम्पर्कमा पुगेका उनले शुक्रबार दिउँसो काठमाडौंमा पुसे झरीकै बीच ५० जना उखु किसानलाई न्यानो ज्याकेट वितरण गरे । त्यसो त अहिलेसम्म काठमाडौं छिरेका उखु किसानलाई व्यक्तिगत वा सरकारी तबरबाट आर्थिक वा अन्य उल्लेख्य सहयोग गरेको समाचार सार्वजनिक भएको छैन ।

बजगाईको फेसबुक स्टाटस

तर बजगाईले शुक्रबार मानव भएर मानवीय धर्म पुरा गरेका छन् । यहाँ प्रसंग ज्याकेट वा बजगाईँको होइन, मानवताको हो । कसैको शरीरमा घाउ देख्दा घाउमा मल्हम पट्टी लगाउन हामीलाई हाम्रा पितापुर्खाले सिकाएका हुन्, त्यहि धर्म बजगाईँले पुरा गरे । अनि एउटा मानवीय संस्कारको श्रीगणेश गरे । यस्ता मानवीय कार्यमा अरु बजगाईँहरु जन्मनुपर्दछ । जसले समाजमा सहयोग र बन्धुत्वको सम्बन्ध बढाउँछ । हामीसँगको छोटो कुराकानीमा बजगाईँले भने –“मैले ठूलो केही गरेको होइन, एउटा मानवीय धर्म मात्रै पुरा गरेको हुँ । राज्यको अगाडि म केही होइन । ”

उखु किसानलाई ज्याकेट वितरण गर्दै बजगाईँ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
स्वास्थ्यकर्मीमा कोरोना संक्रमण देखिएपछि काठमाडौं मेडिकल कलेज अनिश्चित समयका लागि बन्द स्वास्थ्यकर्मीमा कोरोना संक्रमण देखिएपछि काठमाडौं मेडिकल कलेज अनिश्चित समयका लागि बन्द

२०७६ फाल्गुन २३ गते शुक्रबार

०३ जुन, २०२०काठमाडौं । काठमाडौंको सिनामंगलमा रहेको ‘काठमाडौं मेडिकल...

कोरोनाबाट नेपालमा ४१ औं मृत्यु कोरोनाबाट नेपालमा ४१ औं मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ जुलाई, २०२०धरान, सुनसरी । नेपालमा कोरोनाबाट थप एकजनाको...

चीनमा कोरोना संक्रमित ८० को मृत्यु, ३ हजार संक्रमित, सावधानी अपनाउन चिकित्सकको विशेष आग्रह चीनमा कोरोना संक्रमित ८० को मृत्यु, ३ हजार संक्रमित, सावधानी अपनाउन चिकित्सकको विशेष आग्रह

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जनवरी, २०२०बेइजिङ्ग । चीनका विभिन्न स्थानमा कोरोना भाइरसका...

विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण

२०७७ जेठ २२ गते बिहिबार

०६ मार्च, २०२० न्यूर्योक । विश्वमा पहिलो पटक बाघमा...

Top