इराकको बग्दाद विमानस्थलमा अमेरिकी हवाई आक्रमण : इरानका विशेष सैन्य दस्ताका प्रमुख सुलेमानी मारिए

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार


हवाई आक्रमणमा मारिएका सुलेमानी

०३ जनवरी, २०२०
बग्दाद । अमेरिकी सरकारले गरेको हवाई आक्रमणका क्रममा इरानको विशेष सैन्य दस्ता (कुद्र्स फोर्स) का प्रमुख कासिम सुलेमानी मारिएका छन् । स्थानीय समयअनुसार गएराति इराकको राजधानी बग्दादस्थित हवाई अड्डामा भएको आक्रमणमा सुलेमानी मारिएका हुन् । अमेरिकी सरकारले यो घटनाको पुष्टि गर्दै हवाई आक्रमणका क्रममा सुलेमानी मारिएको स्पष्ट पारेको छ ।

अमेरिका पछिल्ला वर्षहरुमा इरानले न्यूक्लियर पावरको दुरुपयोग गरिरहेको भन्दै इरानसँग रुष्ट हुँदे आइरहेको छ । इरानको सरकारी टेलिभिजनका अनुसार बग्दादमा भएको सो आक्रमणमा अरु धेरै मारिएका छन् । अहिले सो क्षेत्रलाई अमेरिकी सेनाले नियन्त्रणमा लिएको बताइएको छ ।

केहीदिनअघि बग्दादस्थित अमेरिकी दुतावासमा भएको आक्रमणपछि अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ट ट्रम्पले घटनामा संलग्नहरुमाथि कडा कारबाही गर्न आफ्ना सैनिकहरुलाई निर्देशन दिएलगत्तै आज इराकमा इरानी सैन्यकमाण्डर मारिएका हुन् ।

सो घटनामा कताइब हिजबुल्लाहका कमाण्डर अबु महदी अल मुहांदिस समेत मारिएका छन् । इराकमा तैनाथ अमेरिकी सेनाको रक्षाका यो कदम उठाउनु परेको पेन्टानगको भनाई उद्धृत गर्दै विविसीले जनाएको छ । घटनापछि अहिले बग्दाद र आसपासका क्षेत्रमा इराक र इरानी जनताले विरोध जनाईरहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सिमा अतिक्रमणको विरोधमा टोरोन्टोस्थित भारतीय दुतावासमा धर्ना, विरोधपत्र बुझाईयो सिमा अतिक्रमणको विरोधमा टोरोन्टोस्थित भारतीय दुतावासमा धर्ना, विरोधपत्र बुझाईयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ डिसेम्बर, २०१९ टोरोन्टो । सिमावर्ती नेपाली भूमि अतिक्रमणको...

नेपालमा चिनियाँ प्रभाव बढेको अमेरिकी ठहर (प्रतिवेदनसहित) नेपालमा चिनियाँ प्रभाव बढेको अमेरिकी ठहर (प्रतिवेदनसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ अक्टोबर, २०१९ वासिङ्गटन डिसी । चिनियाँ राष्ट्रपति सि...

पक्राउ पूर्जी पाएलगत्तै प्रहरीले समात्यो सांसद मनाङ्लेलाई पक्राउ पूर्जी पाएलगत्तै प्रहरीले समात्यो सांसद मनाङ्लेलाई

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ जनवरी, २०२०पोखरा । एन्फा कास्कीका अध्यक्षलाई कुटपिट गरेको...

भारतमा नयाँ कोरोना संक्रमण दर विश्वमा सबैभन्दा धेरै भारतमा नयाँ कोरोना संक्रमण दर विश्वमा सबैभन्दा धेरै

२०७८ भाद्र १९ गते शनिबार

०९ अप्रिल, २०२१नयाँदिल्ली, भारत । पछिल्ला दिनहरुमा भारतमा कोरोना...

Top