hi himalaya nepal

इराकको बग्दाद विमानस्थलमा अमेरिकी हवाई आक्रमण : इरानका विशेष सैन्य दस्ताका प्रमुख सुलेमानी मारिए

Best Khabar Team | २०७६ पुष १८ गते शुक्रबार


हवाई आक्रमणमा मारिएका सुलेमानी

०३ जनवरी, २०२०
बग्दाद । अमेरिकी सरकारले गरेको हवाई आक्रमणका क्रममा इरानको विशेष सैन्य दस्ता (कुद्र्स फोर्स) का प्रमुख कासिम सुलेमानी मारिएका छन् । स्थानीय समयअनुसार गएराति इराकको राजधानी बग्दादस्थित हवाई अड्डामा भएको आक्रमणमा सुलेमानी मारिएका हुन् । अमेरिकी सरकारले यो घटनाको पुष्टि गर्दै हवाई आक्रमणका क्रममा सुलेमानी मारिएको स्पष्ट पारेको छ ।

अमेरिका पछिल्ला वर्षहरुमा इरानले न्यूक्लियर पावरको दुरुपयोग गरिरहेको भन्दै इरानसँग रुष्ट हुँदे आइरहेको छ । इरानको सरकारी टेलिभिजनका अनुसार बग्दादमा भएको सो आक्रमणमा अरु धेरै मारिएका छन् । अहिले सो क्षेत्रलाई अमेरिकी सेनाले नियन्त्रणमा लिएको बताइएको छ ।

केहीदिनअघि बग्दादस्थित अमेरिकी दुतावासमा भएको आक्रमणपछि अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ट ट्रम्पले घटनामा संलग्नहरुमाथि कडा कारबाही गर्न आफ्ना सैनिकहरुलाई निर्देशन दिएलगत्तै आज इराकमा इरानी सैन्यकमाण्डर मारिएका हुन् ।

सो घटनामा कताइब हिजबुल्लाहका कमाण्डर अबु महदी अल मुहांदिस समेत मारिएका छन् । इराकमा तैनाथ अमेरिकी सेनाको रक्षाका यो कदम उठाउनु परेको पेन्टानगको भनाई उद्धृत गर्दै विविसीले जनाएको छ । घटनापछि अहिले बग्दाद र आसपासका क्षेत्रमा इराक र इरानी जनताले विरोध जनाईरहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पाकिस्तानको कराँचीमा यात्रुबाहक विमान बस्तीमा खस्यो, ११ को मृत्यु भएको पुष्टि,  धेरैको अवस्था चिन्ताजनक पाकिस्तानको कराँचीमा यात्रुबाहक विमान बस्तीमा खस्यो, ११ को मृत्यु भएको पुष्टि, धेरैको अवस्था चिन्ताजनक

२०७७ जेठ ९ गते शुक्रबार

२२ मे, २०२०इस्लामावाद । पाकिस्तानमा आज एउटा यात्रुबाहक विमान...

५५ वर्षमाथिका सबैलाई कोरोना भ्याक्सिन उपलब्ध गराउने सरकारको तयारी ५५ वर्षमाथिका सबैलाई कोरोना भ्याक्सिन उपलब्ध गराउने सरकारको तयारी

२०७७ फाल्गुन १० गते सोमबार

२२ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । सरकारले ५५ वर्षमाथिका उमेर समूहका...

भारतमा विमान दुर्घटना, दुईजना पाइलटसहित कम्तीमा १६ को मृत्यु भारतमा विमान दुर्घटना, दुईजना पाइलटसहित कम्तीमा १६ को मृत्यु

२०७७ श्रावण २३ गते शुक्रबार

०७ अगस्ट, २०२०नयाँदिल्ली । दुबईबाट केरला आएको एउटा यात्रुबाहक...

धादिङ्गको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा ७ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि धादिङ्गको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा ७ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि

२०७७ जेठ २९ गते बिहिबार

११ जुन, २०२०सल्यानटार, धादिङ्ग । धादिङ्गको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा...

Top