सन् २०२० को दशकलाई पर्यटन दशकको रुपमा विकास गर्ने सरकारको घोषणा

Best Khabar Team | २०७६ पुष १६ गते बुधबार


०१ जनवरी, २०२० काठमाडौं । सरकारले सन् २०२० को दशकलाई पर्यटन दशकको रुपमा विकास गर्ने घोषणा गरेको छ । नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० को औपचारिक उद्घाटन कार्यक्रममा पर्यटनमन्त्री योगेश भट्टराईले यो वर्ष मात्रै नभै अबको एक दशकलाई नेपालको पर्यटन क्षेत्रको विकास र विस्तार गर्न सरकारले विशेष कार्ययोजना ल्याउने बताउनुभयो ।

नेपालमा दिगो शान्ति र स्थायीत्व कायम भै सकेको भन्दै उहाँले अबको १० वर्ष विश्व समुदायमाझ नेपाल र नेपालीको बारेमा सरकारी तबरबाटै व्यापक प्रचारप्रसार गर्दै विश्वका पर्यटकलाई नेपाल ल्याउन विशेष कार्यक्रम गरिने बताउनुभयो । पोखरा अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थल, निजगढ अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थललगायतको निर्माण कार्य अन्तिम चरणमा पुगेको भन्दै उहाँले अबको केही महिनाभित्र ती विमानस्थलहरुमा विमान उडान शुरु हुने बताउनुभयो । २० लाख पर्यटक नेपाल भित्र्या-उने लक्ष्यका साथ सरकारले राजधानीमा आज विशेष कार्यक्रम गरी भ्रमण वर्ष २०२० शुरु भएको औपचारिक घोषणा गरेको थियो ।

कार्यक्रमको उद्घाटन राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले गर्नुभएको थियो । उहाँले नेपाल विश्वमै उत्कृष्ट पर्यटकीय गन्तव्य भएको भन्दै विश्वभरका पर्यटकलाई स्वागत गर्न नेपाल तयार रहेको बताउनुभयो । कार्यक्रममा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मुलुकको विकास पर्यटन र कृषिबाटमात्रै सम्भव भएको बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा विभिन्न ५ देशका पर्यटनमन्त्री, नेपालस्थित कुटनीतिक नियोगका पदाधिकारीहरु, विभिन्न क्षेत्रका उच्चपदस्थ अधिकारी, विभिन्न जातजाती, भाषाभाषी, भेषभुषासहित उपस्थित भएका थिए । कार्यक्रममा सहभागी हुन ठूलो संख्यामा सर्वसाधारण राजधानीको दशरथ रंगशालामा उपस्थित भएका थिए । राजधानीका विभिन्न क्षेत्रबाट निस्किएको सांस्कृतिक झाँकीसहितको ¥याली रंगशाला पुगेको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सेनापरिचालन विधेयकबारे सबैको फरक धारणा सेनापरिचालन विधेयकबारे सबैको फरक धारणा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०१९ काठमाडौ ।सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी...

दुई सांसदसहित पूर्व प्रहरी महानिरीक्षक विरुद्ध अपहरणको उजुरी दर्ता दुई सांसदसहित पूर्व प्रहरी महानिरीक्षक विरुद्ध अपहरणको उजुरी दर्ता

२०७६ चैत्र २३ गते आइतबार

०४ मे, २०२०काठमाडौं । नेपाल प्रहरीका पूर्वप्रहरी महानिरीक्षकसहित बहालवाला...

पाकिस्तानका पूर्वराष्ट्रपति मुर्शरफलाई मृत्युदण्ड दिन विशेष अदालतको आदेश पाकिस्तानका पूर्वराष्ट्रपति मुर्शरफलाई मृत्युदण्ड दिन विशेष अदालतको आदेश

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुलाई, २०१९, एजेन्सी इस्लामावाद । देशद्रोेहको मुद्दामा पाकिस्तानका...

रुकुममा ६ जनाको हत्या प्रकरण : एकै गाउँका ३४ जना विरुद्ध मुद्दा दायर, थुनछेक बहस भोलिबाटै रुकुममा ६ जनाको हत्या प्रकरण : एकै गाउँका ३४ जना विरुद्ध मुद्दा दायर, थुनछेक बहस भोलिबाटै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०चौरजहारी, रुकुम । ६ जनाको ज्यान जाने...

Top